مصطفی کارخانه پس از باخت تیم ملی والیبال ایران مقابل ایتالیا اظهار کرد: من انتظار داشتم در سرویس و دفاع بهتر کار می کردیم. آمار اشتباه های زیادی در سرویس داشتیم و این موضوع به تیم ما ضربه زد. به نظرم باید در بازی بعدی از نظر روانی تسلط بیشتری بر مسابقه داشته باشیم. به نظر می رسید که بازیکنان ایران از این نظر دچار مشکل بودند.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: می توانستیم در این مسابقه دو تعویض داشته باشیم. کاملا مشخص بود که حریف دست سعید معروف پاسور تیم ما را خوانده است. دو تعویض به ویژه جا به جایی پاسور می توانست برای ایران بسیار مفید باشد. آمار نشان می دهد که بیش از ۷۵ درصد پاس های پاسور ایتالیا قدرتی بود. این موضوع نشان می دهد که باید در دریافت قوی تر ظاهر شویم. همچنین نیاز است تا در بازی بعدی بازیکنان ما بیشتر به شهرام محمودی در دفاع کناری کمک کنند.

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران در باره عملکرد سرعتی زن ها گفت: موسوی در حمله آمار بالای ۸۰ درصد داشت و بهترین بازیکن ایران بود. سامان فائزی هم اگرچه در دفاع خیلی خوب بود اما بهتر بود تعویض شود تا در حملات سرعتی تقویت شویم. به نظرم باید عادل غلامی بیشتر به میدان می رفت. البته نمی دانم وضعیت آسیب دیدگی او چگونه است اما حمله های غلامی می توانست برای ما موثر باشد.

وی در پایان گفت: از ایتالیا باید امتیاز می گرفتیم و به آب و آتش می زدیم و ریسک می کردیم. آن ها پس از باخت سال قبل، برای پیروزی به میدان آمده بودند. اگر چند بازیکن مثل فرهاد ظریف کنار تیم بودند می توانستیم در توپ گیری بهتر کار کنیم. البته هنوز کار تمام نشده و ما می توانیم در بازی دوم از اعتبار والیبال ایران دفاع کنیم.