تیم ملی والیبال ایران نخستین دیدار خود در رقابت های لیگ جهانی ۲۰۱۴ را برابر ایتالیا برگزار کرد؛ این دیدار که در شهر تریسته ایتالیا برگزار شد با نتیجه ۳ بر صفر به سود شاگردان بروتو خاتمه پیدا کرد تا تیم ایران با هدایت کواچ در نخستین میدان رسمی بازنده باشد.

در انتهای این مسابقه جیری کوار، بازیکن شماره ۲ ایتالیا توانست با کسب ۱۵ امتیاز به عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان لقب بگیرد.

پس از وی پارودی و زایتسف به ترتیب ۱۴ و ۱۲ امتیاز برای ایتالیا کسب کردند. در طرف مقابل هم شهرام محمودی توانست با کسب ۱۳ امتیاز، عنوان امتیازآورترین بازیکن تیمش انتخاب شود؛ پس از وی هم میلاد عبادی پور توانست ۱۱ امتیاز برای ایران به ارمغان بیاورد.
* آمار عملکرد ملی پوشان ایران در بخش های حمله، دفاع و سرویس به این شرح است:

در بخش حمله میلاد عبادی پور از مجموع ۱۳ حمله، توانست ۱۰ امتیاز برای ایران به ارمغان بیاورد. پس از عبادی پور، شهرام محموی از ۲۵ حمله خود موفق شد ۱۰ امتیاز کسب کند. محمد موسوی هم در این بازی ۹ حمله انجام داد و موفق به کسب ۵ امتیاز برای ایران در بخش هجومی شد.

در دفاع شهرام محمودی در تیم ایران از مجموع ۶ دفاع خود توانست ۳ امتیاز کسب کند و پس از وی فرهاد قائمی ۳ دفاع انجام داد که موفق به کسب ۲ امتیاز شد. سید محمد موسوی عراقی هم ۷ دفاع انجام داد و توانست ۲ امتیاز برای ایران به ارمغان بیاورد. تیم ایران در این مسابقه در مجموع ۹ امتیاز از دفاع روی تور کسب کند و این آمار در تیم ایتالیا ۵ امتیاز بود.

در حالی که در این بازی تیم ملی ایتالیا ۶ امتیاز از سرویس مستقیم کسب کرد، تیم ایران در سرویس ناکام بود و تنها موفق به کسب ۲ امتیاز توسط محمد موسوی شد.