ویسنته دل بوسکه در نشست خبری پیش از دیدار دوستانه تیمش مقابل بولیوی اظهار داشت: همان طور که همه شما می دانید سه روز است که تمرین کردیم و ضروری است که مسابقاتی با تیم هایی که شبیه رقیبانمان هستند یا نیستند، برگزار کنیم. لازم است برای به پایان رساندن هفته اول تمرینات دو روز استراحت داشته باشیم و سپس برای ریکاوری در آن هفته دور هم جمع شویم.

وی ادامه داد: دولفو را به تیم دعوت کردیم زیرا شایستگی اش را داشت. او بازیکن جوانی است و باید او را به تیم ملی نزدیک تر کنید. ما به او باور داریم و اگر مصدومیت جدی برای بازیکنی رخ دهد او یکی از گزینه های ماست. دولفو بازیکن منحصر به فردی است و بازیکنان بسیار کمی سبک بازی او را دارند؛ به همین دلیل او را به تیم ملی دعوت کردیم. این غیر طبیعی نیست. قبلا هم از این کارها کرده ایم و نمونه اش دعوت از مونتویا است. هرگز نمی خواهیم مانع از رشد این بازیکنان شویم.

سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا خاطرنشان کرد: از ۱۹ بازیکنی که در اختیار داریم، ۱۷ بازیکن در دیدار مقابل بولیوی بازی می کنند. هیچ کس لازم نیست چیزی را اثبات کند. بازیکنانی که اینجا هستند به اندازه هر بازیکن دیگری شایستگی دارند. آنها این فرصت را به دست آورده اند که در این مسابقه حضور داشته باشند. امروز ناواس و دیگو کاستا دوباره معاینه می شوند و اگر جواب آزمایش ها خوب بود، شنبه صبح درباره آنها تصمیم گیری می کنیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم که یک جام جهانی طبیعی را در پیش داشته باشیم. همیشه ماسئل منفی قبل از جام جهانی وجود دارند اما این مسابقات بسیار عالی انجام خواهند شد. حرفی زدم که یک واقعیت بود. همه ما متفاوت به نظر می رسیم اما همان طور که توضیح دادم؛ بازیکنان بهترین خواسته ها را دارند. آنها مقابل ایتالیا این را نشان دادند. حتی من هم مثل ۶ سال گذشته ام نیستم. تلاش می کنم تغییر نکنم اما گاهی شگفتی ها و سردرگمی هایی وجود دارد. هرگز نمی خواهم ارزش بازیکنان را پایین بیاورم اما یک نفر در جایی از چیزی نفع می برد.

دل بوسکه گفت: بازیکنان در مسابقات زیادی به میدان رفته اند و فصل سختی را پشت سر گذاشتند. برخی از مسابقات را برداه انند و برخی دیگر را نه. بسیار خسته کننده است. از بازیکنان می خواهیم بیش از ۵۰ روز تلاششان را انجام دهند اما آنها را در شرایط خوبی می بینیم. علاوه بر برگزاری جلسات تمرینی با انرژی از بازیکنان می خواهیم که در بهترین شرایطشان باشند.

وی افزود: بازیکنان می دانند چه چیزهایی پیش رو دارند و باید زندگی خودشان را کنترل کنند. در سال های اخیر در پنج تورنمنت بازی کرده ایم. بازیکنانی هستند که ۶ تابستان به تیم ملی آمده اند و رفتارشان فوق العاده بوده است. آخرین تورنمنت این را به خوبی نشان می دهد.