داوید دخه آ که پیش از در تمامی رده های سنی اسپانیا بازی کرده، امید دارد نخستین بازی ملی اش را برای اسپانیا در دیدار دوستانه جمعه شب لاروخا مقابل بولیوی انجام دهد.

به گزارش تسنیم، دروازه بان منچستریونایتد در خصوص هم تیمی پیشینش گفت: کاستا بازیکنی باکیفیت است و همه ما منتظر بازگشت او هستیم. چندین سال است که دیه گو را از اتلتیکومادرید می شناسم و باید بگویم که سبک بازی او همه را تحت تأثیر قرار می دهد. امیدوارم کاستا پیش از شروع جام جهانی صددرصد آماده بازی شود.

وی با تمجید از هم تیمی هایش در تیم ملی اسپانیا اظهار داشت: تمامی بازیکنانی که در ترکیب لاروخا حضور دارند هم با تیم ملی هم با تیم باشگاهی خودشان به عنوان قهرمانی رسیده اند و هرگز برای باخت پا به میدان نمی گذارند.

دخه آ تصریح کرد: بی صبرانه مشتاقم تا اولین بازی ملی ام را با پیراهن اسپانیا به ثبت برسانم هرچند می دانم برای این کار رقابت سختی با دروازه بانان دیگر دارم. اگر این فرصت به من دست دهد از آن لذت خواهم برد.

دروازه بان شماره یک شیاطین سرخ در خصوص ترکیب نهایی اسپانیا برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل عنوان کرد: شایعات بسیاری در خصوص اینکه چه بازیکنی در لیست نهایی خواهد بود یا خیر مطرح است، به هر حال چند بازیکن از جمع ۳۰ بازیکن خط خواهند خورد و باید تا تصمیم نهایی دل بوسکه منتظر بمانیم.

وی با تمجید از بازیکنان جوان اسپانیا گفت: همگی در رده تیم های جوانان عملکرد خوبی داشته ایم و سعی کرده ایم همانند بازیکنان تیم ملی اسپانیا عمل کنیم. خیلی خوب است که بازیکنان جوان فرصت حضور در جام جهانی را پیدا کنند.

دخه آ خاطرنشان کرد: شناخت خیلی خوبی از کشور برزیل ندارم ولی در طول برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ تنها روی بازی خودمان تمرکز خواهیم کرد و کاری به چیزهای دیگر نداریم.

اسپانیا در گروه B با هلند، شیلی و استرالیا همگروه است.