جنجال آفرینی اخیر یحیی توره با ابراز تمایل علنی او برای پیوستن به بارسلونا وارد فازی جدید شد. توره چندی پیش گفت از سران باشگاه منچسترسیتی به خاطر بی توجهی به وی ناراضی است و دلیل آن را عدم برگزاری یک جشن از سوی مسئولان باشگاه برای سالگرد تولدش دانست.

این مسئله از سوی رسانه های انگلیسی به عنوان بهانه توره برای پایان دادن به دوران حضورش در منچسترسیتی که سه هفته پیش لیگ برتر انگلیس را فتح کرد عنوان و گفته شد که او می خواهد به بارسلونا برگردد تیمی که در فاصله سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ برای آن توپ می زد.

به گزارش تسنیم، توره که پیش از این چند بار از تمایل خود برای بازگشت به بارسلونا گفته بود، روز گذشته یک بار دیگر به این موضوع اذعان داشت.

هافبک دفاعی من سیتی در گفت وگو با نشریه فرانس فوتبال گفت: بله این حقیقت دارد که گفته ام می خواهم دوران بازیگری ام را در بارسلونا به پایان برسانم اما هیچکس از آینده خبر ندارد و نمی داند چه اتفاقی ممکن است، رخ دهد.

نه تنها بارسلونا بلکه اکنون پاری سن ژرمن هم به فهرست تیم هایی اضافه شده است که از آنها به عنوان مقاصد احتمالی توره در صورت ترک منچسترسیتی یاد می شود.

توره در خصوص خبرهایی که پیرامون احتمال پیوستن وی به قهرمان دو فصل اخیر لوشامپیونه مطرح شده است، تصریح کرد: پاری سن ژرمن به یکی از بزرگ ترین تیم های اروپا تبدیل شده است و برای من مایه افتخار است که برای این تیم بازی کنم.

گروهی از رسانه های انگلیسی ابراز نارضایتی یحیی توره از مسئولان باشگاه و تمجید او از بارسلونا و پاری سن ژرمن را ترفند وی برای نگران کردن سران منچسترسیتی و ترغیب آنها برای افزایش حقوق ستاره ساحل عاجی خود می دانند.