ابراهیم قاسمپور در مورد تساوی بدون گل ایران مقابل مونته نگرو در بازی دوستانه گفت: شاید برخی بگویند مقابل مونته نگرو خوب بازی کردیم اما من چنین نظری ندارم. ما بازی خوبی با این تیم انجام ندادیم و شیوه بازی تیم ملی را در این مسابقه نپسندیدم. باید با حریفان قدرتمندتر و با کیفیت تری بازی کنیم. شاید هم هنوز تیم ملی به آمادگی آرمانی و هماهنگی لازم نرسیده است. به نظرم کی روش به دنبال پیدا کردن ترکیب اصلی تیمش است. با این حال بازی تیم ملی مقابل مونته نگرو چنگی به دل نزد.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: شاید برخی بگویند مقابل مونته نگرو سرتر از حریف بودیم اما مقابل این حریف محک جدی نخوردیم. آنها به ندرت تا ۱۸ قدم ما می رسیدند. باید با حریفانی بازی کنیم که خط دفاع و دروازه بان ما تحت فشار قرار بگیرند و در این شرایط کارایی دروازه بان و عملکرد خط دفاعی تیم ملی را مورد ارزیابی قرار بدهیم اما مونته نگرو شاید دو شوت درست و حسابی هم به سمت دروازه ما نزد. می گویند مونته نگرو شبیه بوسنی بازی می کند اما به عقیده من این دو کشور فقط از نظر جغرافیایی نزدیک به هم هستند و ما در بازی با مونته نگرو به هیچ عنوان تحت فشار قرار نگرفتیم.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران در مورد دیدار تدارکاتی با آنگولا در روز جمعه گفت: آنگولا حریف قوی تری نسبت به مونته نگرو است و فوتبالش شبیه نیجریه است شاید بتواند ما را تحت فشار قرار بدهد و نقاط ضعف تیم ملی مشخص شود. در این شرایط می توان پتانسیل خط حمله هافبک و دفاع را به خوبی ارزیابی کرد.

قاسمپور در مورد اینکه تیم ملی در دو بازی با بلاروس و مونته نگرو نتوانست گلی بزند گفت: در گلزنی مشکل داریم البته عادل فردوسی پور می گفت گل نزدیم اما گل هم نخوردیم اما این ارزیابی درست نیست و مقایسه جالبی انجام نشده است زیرا شاید قدرت مهاجمان حریف به اندازه خط حمله ما نباشد.

وی در مورد اینکه با این شرایط می توانیم به نتایج تیم ملی در جام جهانی امیدوار باشیم گفت: دورنمای روشنی بر تیم ملی ما در جام جهانی ندارد امیدوارم تا شروع مسابقات جام جهانی تیم ملی به هماهنگی آرمانی برسد زیرا ما مربیان بعد از تمرینات بدنسازی بازی با حریفان آسان را در دستور کار قرار می دهیم و امیدوارم که در تیم ملی هم همین برنامه وجود داشته باشد.