خاویر زانتی، کاپیتان پیشین تیم فوتبال اینتر که با پیراهن این تیم به دوران بازیگری اش پایان داد به شبکه تلویزیونی «RaiTre» ایتالیا گفت: پیش از اینکه تصمیم به بازنشستگی بگیرم خیلی به آن فکر کردم. پس از آخرین مصدومیت شدیدم به خودم قول دادم که باید نشان دهم که همچنان می توانم بازی کنم و همین کار را هم کردم. پس از بازگشت به میادین مسابقه در دیدار مقابل لیورنو عشق هواداران اینتر به خودم را با تمام وجود احساس کردم، به همین خاطر مجدداً به بازنشستگی فکر کردم.

وی افزود: با توجه به اینکه در دوران حرفه ای به همه چیز رسیدم خداحافظی از دنیای بازیگری تصمیمی دشوار ولی درست بود. حتی پیش از اعلام بازنشستگی هم تا آخرین لحظه با تمام وجود بازی کردم. در آخرین بازی نیز همه نوع حمایتی را دیدم که ابراز احساسات هواداران اینتر بخشی از آن بودند.

این بازیکن آرژانتینی با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی احساس آرامش می کند، گفت: احتمال همکاری با باشگاه اینتر برای من خیلی خوشحال کننده است.

زانتی ۴۰ ساله که در سال ۱۹۹۵ به اینتر پیوست در مدت ۱۹ سالی که پیراهن نراتزوری را به تن داشت در بیش از ۸۰۰ بازی رسمی این تیم حضور داشت و عناوین قهرمانی متعددی را با این تیم به دست آورد که از آن جمله می توان به پنج قهرمانی در سری A و یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا اشاره کرد.

آخرین بازی رسمی زانتی با پیراهن اینتر در تاریخ ۱۸ مِی ۲۰۱۴(۲۸ اردیبهشت ۹۳) مقابل کیه وو در هفته پایانی سری A ایتالیا بود، دیداری که نراتزوری ۲ بر یک مغلوب میزبانش شد.