مهدی تاج در خصوص شرایط برگزاری لیگ برتر چهاردهم گفت: سال گذشته ما به این نتیجه رسیدیم که میانگین سنی تیم های باشگاهی ما۳۰.۴ سال است و تصمیم جدی ای برای جوانگرایی در لیگ گرفتیم و بر همین اساس آیین نامه عملیاتی این موضوع را با بحثبا کارشناسان فوتبال تدوین کردیم.

وی ادامه داد: با مشورتی که با مربیانی مانند آقایان جلالی، حاج رضایی، مناجاتی و… داشتیم به این نتیجه رسیدیم که این موضوع آفت لیگ فوتبال ما بود و تعداد بازیکنان جوان در زمین به حداقل رسیده بودند. همینطور بازیکنان خارجی ای در تیم شان بودند که اصلا به میدان نرفتند.

رییس سازمان لیگ افزود: در آیین نامه جدید لیگ چند گیر را برطرف کردیم به طور مثال استفاده از بازیکنان جوان یکی از مواردی است که در این آیین نامه پیش بینی شده است. شما ببینید تیمی مثل نفت تهران که میانگین سنی اش ۲۴ سال بود از دقیقه ۷۰ به بعد گل می زد. همچنین بنا داریم جام حذفی را از مرحله چهارم به بعد به صورت رفت و برگشت برگزار کنیم تا هر تیم برای قهرمان شدن حداقل ۱۰ بازی انجام دهد. حتی فینال جام حذفی را هم به صورت رفت و برگشت برگزار خواهیم کرد.

تاج درباره قانون سقف بودجه برای باشگاه ها هم تصریح کرد: طبق قانون و بند ۳۵ کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده که همه باشگاه ها باید بودجه داشته باشند و انحراف از بودجه را قبول ندارد. ما هم طبق قانون اعلام کردیم که همه باشگاه ها زیر ۱۵ میلیارد سقف بودجه داشته باشند که به جز ۳،۴ تیم سایر تیم ها از ۷ تا ۱۴ میلیارد تومان سقف بودجه اعلام کردند. این قانون با سقف قرارداد فرق دارد و AFC هم این قانون را قبول دارد.

وی در ادامه در خصوص قرارداد محیطی و تبلیغاتی سازمان لیگ برای لیگ برتر چهاردهم خاطرنشان کرد: امسال قراردادی به مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان امضا کردیم و تلویزیون هم در حال صحبت هستیم تا نزدیک به همین مبلغ را قرارداد ببندیم اگر بتوانیم قراردادهای محیطی و تبلیغاتی را بالا ببریم می توان در طی ۲ سال به هر باشگاه بین ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان پول داد که اگر بتوانیم رقم قرارداد با صدا وسیما را هم بالا ببریم شاید این مبلغ بتواند به ۲۰ میلیارد تومان هم برسد.

رئیس سازمان لیگ فوتبال کشورمان در انتها درباره سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما همه امتیازات AFC را کسب کردیم و باید بگویم که ورزشگاه های ما بیشتر از حد امتیاز گرفتند وتماشاگر هم به صورت میانگین در حدود ۹ هزار نفر بود اما تنها چیزی که احتمال دارد سهمیه ما را کم کند نتایج تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا بود اما شاید به دلیل امتیاز بالای ورزشگاه های ما، بتوانیم خوشبین باشیم که سقف سهمیه تیم های حاضر در لیگ قهرمان آسیا به ایران هم برسد. البته قرار است امسال هم از ورزشگاه ها و شرایط باشگاه ها بازدید کنند و بعد همه چیز اعلام شود که فکر می کنم این موضوع در آذر ماه انجام شود.