ایتالیا در گروه چهارم جام جهانی ۲۰۱۴ با تیم های اروگوئه، انگلیس و کاستاریکا همگروه است و در اولین دیدار خود باید با انگلیس دیدار کند. ایتالیا که دو سال قبل موفق شد به فینال جام ملت های اروپا صعود کند، امیدوار است بتواند همانند سال ۲۰۰۶ به افتخاری بزرگ در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل دست یابد.

چزاره پراندلی، سرمربی ایتالیا درباره ترکیب آتزوری برای جام جهانی گفت: حضور هیچکدام از بازیکنانم در ترکیب ثابت قطعی نیست. من ۲۳ بازیکن در برزیل دارم که هر کدام از شانس برابر بازی در جام جهانی برخوردارند. ترکیبم را متناسب با هر دیدار انتخاب خواهند کرد.

سرمربی ایتالیا در ادامه گفت: سال گذشته تجربه خوبی از حضور در جام کنفدراسیون ها داشتیم و سیستم ما نسبت به دوره های قبل با تغییر و تحول زیادی روبه رو بود. حضور در جام کنفدراسیون ها و آشنایی با جو برزیل می تواند به ما کمک ویژه ای کند که در جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشیم. گروه ما بسیار سخت است و هیچکس در آن تردیدی ندارد. کوچک ترین اشتباه در این گروه می تواند منجر به حذف یک تیم شود.

پراندلی درباره برنامه های ایتالیا قبل از جام جهانی گفت: ۱۰ روز اردوی آمادگی خواهیم داشت و قرار است پس از آن چند دیدار دوستانه را برگزار کنیم. می خواهم بازیکنانم را به خوبی آماده جام جهانی کنم.

سرمربی ایتالیا در پایان درباره عدم دعوت از بازیکنان همچون فرانچسکو توتی و آلکس دل پیرو گفت: هیچکس را از فهرستم خارج نکردم. تمام بازی های این فصل سری A را به دقت نگاه کردم و مطمئنم که افراد شایسته را به تیم ملی دعوت کردم.