سایت ال کانفیدنشال اسپانیا در گزارشی به موضوع حضور رئال مادرید با ستارگانش در ایران پرداخت و نوشت این موضوع به این خاطر بوده که پرس برای توسعه تجارتش با کمپانی ACS که خودش دبیر اجرایی آن است علاقه دارد رئال مادرید را به تهران بیاورد.

این پایگاه اینترنتی گزارش خود را این گونه آغاز کرده است: پرس رییس رئال مادرید در ماه های گذشته چندین بار به خاطر سیاست های اقتصادی اش با چالش روبرو شده است. در همین زمینه نماینده ای از باشگاه پرسپولیس گفت که نمایندگان ما در اسپانیا با سران رئال مذاکره کرده و به توافق اولیه هم دست پیدا کرده اند. همین موضوع احتمال سفر رئال مادرید به ایران پیش از سفر به آمریکا را افزایش می دهد. با این حال رئالی ها می دانند که برای حضور در آمریکا باید همه ستارگان خود را به همراه داشته باشند و این ممکن است باعثغیبت برخی از بازیکنان این تیم در سفر به ایران شود.

دوره ریاست فلورنتینو پرس در رئال مادرید بیش از آن که با به دست آوردن موفقیت ها همراه باشد با هزینه کردن شناخته شده است. در واقع رئال مادرید در زمان ریاست پرس تنها یک قهرمانی به دست آورده و پایه گذاری اصلی جذب ستاره های بزرگ هم در زمان لورنزو سانس گذاشته شد که بازیکنانی مثل فیگو و زیدان به این تیم اضافه شدند.

رئال در سال های گذشته علاوه بر جذب ستاره های بزرگ به استعدادهای خود هم توجه داشت، اما پرس چیزی بیشتر از این می خواهد و خوشحال نیست. ناکامی در به دست آوردن قهرمانی لالیگا برای او قابل قبول نیست، چرا که پرس این عنوان را هدفگذاری کرده بود. او نمی داند که در چند بازی آخر لیگ در تیمش چه گذشته است. پرس فکر می کند که بازیکنان بیش از هر چیزی نگران حضور در لیسبون و انجام بازی فینال لیگ قهرمانان هستند. حتی پس از صحبت با بازیکنان هم از عصبانیت او کم نشد. در حالی که برخی روزنامه های اسپانیایی از رابطه نه چندان خوب او با آنچلوتی و برخی بازیکنان صحبت می کنند، پرس می داند که حتی در صورت پیروز نشدن بر آتلتیکو در فینال لیگ قهرمانان می تواند در پست خود باقی بماند. با این حال به نظر می رسد که قصد پرس از بردن رئال به ایران انجام یک کار تجاری بزرگ با شرکت ACS و ایجاد روابط خوب با برخی افراد در این کشور است.

پرس در آخرین نشست خبری خود در مقابل انتقادهایی که از او به خاطر استفاده ابزاری از رئال مادرید برای سود کمپانی شخصی اش ACS می شد این گونه پاسخ داد: در جایگاه ویژه برنابئو معامله ای انجام نمی شود، بلکه ارزش ها انتقال پیدا می کند. در این زمینه این تردید به وجود می آید که چرا پرس می خواهد تیمش را به کشوری مثل ایران که سابقه زیادی در فوتبال ندارد، ببرد. با این وجود پرس می گوید که ایران یک قدرت فوتبالی در منطقه خاورمیانه است. آنها به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل صعود کرده اند و سرمربی شان هم کی روش است که پرس برای پایان عصر دل بوسکه در رئال او را برای سرمربیگری رئال انتخاب کرد. آنها پیش از این هم سه بار در سال های ۱۹۷۸،۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ به جام جهانی صعود کردند که در این دوره ها یک برد، دو مساوی و شش باخت داشتند.

پروژه ای که کمپانی تحت مدیریت پرس قصد اجرای آن را دارد شامل ساخت جاده ها، راه ها، فرودگاه ها و چند بیمارستان است که نزدیک به دو میلیارد یورو ارزش دارد. در کنار این شرکت کمپانی های مثل FCC، OHL و Sacyr و Ferrovial هم به دنبال عقد قراردادهای بزرگ خارجی هستند تا جلوی کار عمومی در اسپانیا گرفته شود.

در ماه مارچ خسوس بنگاس رییس سازمان هماهنگی کارمندان اسپانیایی پس از نشست با سفیر ایران در اسپانیا گفت که ایران یک اقتصاد در حال توسعه دارد و نیاز به سرمایه گذاری در بخش زیر ساخت ها و همکاری های خصوصی – دولتی خواهد داشت.

بنگاس همچنین به سفر محمدعلی نجفی، معاون وقت رییس جمهور ایران به مادرید در ماه ژانویه اشاره کرد که برای گسترش همکاری های دو کشور انجام شد.