توماس هسلر پیشکسوت فوتبال آلمان که برای حضور در پدیده مشهد چند روزی را به کشورمان آمده بود در گفت وگویی در خصوص اینکه از نظر وی کدام تیم می تواند قهرمان جام جهانی شود، گفت: برزیل همیشه در فوتبال یک مدعی است و در این دوره هم به دلیل داشتن بازیکنانی مثل نیمار و… می تواند نقش اصلی را برای قهرمانی در جام جهانی ایفا کند. البته نمی توان از فشاری که تماشاگران برزیلی روی تیم ملی کشورشان دارند بی تفاوت گذشت. هر چند که من فکر می کنم برای قهرمانی در جام جهانی تیم های دیگری مثل آلمان، ایتالیا، اسپانیا، اروگوئه، هلند، انگلیس و فرانسه هم شانس قهرمانی دارند و می توانند در نقش یک مدعی ظاهر شوند.

هسلر در مورد تیم ملی فوتبال آلمان و عملکرد احتمالی این کشور در جام جهانی برزیل هم خاطرنشان کرد: این دوره از جام جهانی این امیدواری وجود دارد که آلمان ها بتوانند بعد از چند دوره ناکامی در جام جهانی قهرمان شوند و من به این موضوع امیدوارم که بازیکنان تیم ملی کشورم بتوانند شرایط را به گونه ای تغییر دهند که بعد از جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا یک بار دیگر قهرمان جام جهانی شویم اما این موضوع بستگی به مسائل جانبی زیادی دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا آلمان ها قصد انتقام گیری از تیم ملی فوتبال ایتالیا را در جام جهانی دارند یا نه، افزود: در چند دوره است که ما با باخت مقابل آلمان ها در یورو و مسابقات دیگر حذف می شویم و من امیدوارم اگر این بار به ایتالیا برخورد کردیم بتوانیم از این تیم انتقام بگیریم.

پیشکسوت فوتبال آلمان در خصوص شناختش از بازیکنان ایرانی تصریح کرد: از بین بازیکنان ایرانی که در سال های مختلف دیده ام علی دایی و مهدی مهدوی کیا را می شناسم. دایی مهاجمی بود که گل های زیادی می زد و از بازیکنان قدیمی هرتابرلین و بایرن مونیخ به حساب می آمد. مهدی مهدوی کیا را هم می شناسم و با فوتبال او آشنا هستم.

وی ادامه داد: البته چند سالی است که در سطح اول فوتبال آلمان بازیکن ایرانی وجود ندارد و من امیدوارم بعد از مسابقات جام جهانی و در آینده ای نه چندان دور بازیکنان ایرانی باز هم راهی بوندسلیگا شوند.

هسلر در پایان درباره عملکرد بازیکنان آلمان در جام جهانی گفت: با توجه به بازیکنان بزرگی نظیر گوتسه و رویس که در تیم ملی آلمان بازی می کنند انتظار می رود که عملکرد خوبی را از بازیکنان آلمان در جام جهانی برزیل شاهد باشیم.