به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، تیموریان در مورد شرایط اردوی تیم ملی در اتریش گفت: اردوی خوبی است و شرایط مساعدی برای تمرینات ملی پوشان وجود دارد ولی متاسفانه هنوز بازیکنان تیم ملی به صورت کامل به اردو نیامده اند. مطمئنا بعد از آمدن همه بازیکنان و کامل شدن ترکیب تیم ملی شرایط ایده ال خواهد شد. بازیکنان در حال آمدن و اضافه شدن هستند؛ باید بازیکنان زودتر به تیم ملحق شوند تا بتوانیم هماهنگ تر تمرین کنیم و به اهداف سرمربی تیم ملی برسیم.

وی در خصوص بازیهای تداریکاتی تیم ملی در اردوی اتریش گفت: همیشه بازیهای دوستانه برای تیم ملی موثر بوده و در چهار ماه گذشته بازی دوستانه نداشتیم و تنها بازیهای مقدماتی جام ملتها را پشت سر گذاشتیم که برای ما حکم بازی دوستانه را داشت و این بازیها کمک می کند هماهنگ تر شویم و در جام جهانی، با قدرت فوتبال خوبی ارائه کنیم.

تیموریان بازیهای جام جهانی را اینگونه ارزیابی کرد: تیم های همگروه ما همه خوب هستند. من فقط تجربه بازی با تیم ملی بوسنی را دارم و در مقابل نیجریه و آرژانتین بازی نکرده ام و نسبت به بازیکنان این دو تیم شناخت نسبی دارم. اما این را می دانم که اکثر بازیکنان آنها در اروپا بازی می کنند و تیم های قدرتمندی هستند و امیدوارم بتوانیم بهترین بازیهایمان را انجام دهیم.

هافبک تیم ملی در ادامه در مورد همراهی رسانه ها و مردم با تیم ملی افزود: رسانه یار دوازدهم تیم ملی ایران بوده و هستند و امیدوارم مثل گذشته حامی تک تک بازیکنان تیم ملی باشند، چرا که جام جهانی یک واقعه بزرگ جهانی است و نیاز به حمایت همه و بخصوص رسانه ها دارد. از طرف دیگر جام جهانی برای بازیکنان جوان تیم ملی اتفاق خوبی است و می تواند با نمایش خوب این بازیکنان شاهد حضور بیشتر بازیکنان ایرانی در لیگ های بزرگ دنیا باشیم، چون یکی از راه های پیشرفت تیم های ملی کشورهای مختلف حضور بازیکنان آنها در لیگ های معتبر است.

تیموریان در پایان در خصوص انتقال تجربه به بازیکنان جوانتر تیم ملی گفت: تا جایی که بتوانم و اگر بازیکنی از من بپرسد حتما این کار را خواهم کرد اما خودم هنوز باید تلاش بیشتری داشته باشم تا بتوانم به تجربیات خودم اضافه کنم چرا که لحظه به لحظه فوتبال جا برای پیشرفت دارد و باید از هر زمانی برای تجربه اندوزی استفاده کرد.