آرسن ونگر، سرمربی آرسنال، معتقد است جایگاه تیمش در لیگ برتر الگوی خوبی برای سنجش کیفیت آنهاست اما تایید کرد که کسب یک جام می تواند پایان خوشی را برای فصل آنها رقم بزند.

توپچی ها روز شنبه در ورشگاه ومبلی به مصاف هال سیتی می روند و به لطف دو پیروزی این فصل در لیگ برتر مقابل حریف، از شانس بیشتری برای قهرمانی برخوردارد.

" ونگر به خبرنگاران گفت: " هدف ما قهرمانی در جام هاست اما شما کیفیت تیم ها را به واسطه پتانسیل آنها در نتایج لیگ برتر مورد سنجش قرار می دهید.

فراتر از ان، می خواهید در جام های دیگر خوب کار کنید. مبنای کار این است که اول از همه در لیگ خوب و با ثبات باشید و سپس قهرمان دیگر جام ها شوید.

در انگلستان این کار سخت است زیرا تیم های زیادی دارید که می توانند این کار را انجام دهند و هر سال کار سخت تر می شود.

این فرصتی برای ماست تا فصل خود را تاج گذاری کنیم و اگر قهرمان جام خذفی شویم، در مجموع وقتی به این فصل نگاه کنید جلوه بهتری خواهد داشت. این تمام کاری است که باید انجام دهیم، همه چیز پیش روی ماست بنابراین تنها می خواهیم بر روی دیدار شنبه متمرکز شویم. "

آرسنال به دنبال پایان دادن به ۹ سال بی جامی خود است اما آرسن ونگر نمی خواهد فشار بیشتری را به تیمش اضافه کند.

" مهم نیست نتیجه چه خواهد شد، این باشگاه می تواند با پی آمد هر بازی کنار بیاید و این همواره مهمترین چیز است.

مساله مهم این است که بازی را تمام کنیم و احساس کنیم که هرچه در توان داشتیم ارائه کردیم، با تمام توان روی ارائه بهترین بازی خود کار می کنیم و سپس همواره عواقب آن را می پذیریم.

مهم نیست چقدر در مورد ان صحبت کنیم، می توانید برنده شوید و یا شکست بخورید اما می خواهیم با این احساس بیرون بیاییم که تمام توان خود را برای کسب پیروزی به کار بردیم و این چیزی است که می خواهیم به آن برسیم.

قهرمانی ما را بسیار خوشحال خواهد کرد زیرا این چیزی است که هواداران از ما می خواهند و ما هم می خواهیم آنها را خوشحال کنیم. "