دو تیم فولاد خوزستان و السد از ساعت ۱۹:۳۰ امروز در اهواز به مصاف هم رفتند تا دیدار برگشت خود در دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را برگزار کنند.

این دیدار در با نتیجه ۲ بر ۲ پایان یافت تا السد به لطف گل زده در خانه حریف به مرحله بعد صعود کند. نجیب بلحاج(۱۶) و خلفان ابراهیم(۲۹) گل های السد را به ثمر رساندند و لوسیانو پریرا(۷۷ - پنالتی و۸۶) گل های فولاد را زد.

نیمه اول:

دو تیم بازی را با احتیاط آغاز کردند و هر دو سعی می کردند به آرامی به دروازه حریف نزدیک شوند.

درحالی که که تیم فولاد روی دروازه السد هجوم برده بود نجیب بلحاج در دقیقه ۱۶ توانست از موقعیت استفاده کند و روی ضد حمله تیمش را به پیش بیندازد. او در شرایطی که مدافعان فولاد را پشت سر خودش می دید از فاصله حدود ۲۰ متری توپ را به گوشه دروازه سوشا مکانی زد تا تیمش یک بر صفر پیش بیفتد.

در ادامه این سفیدپوشان السد بودند که بیشتر به سمت دروازه فولاد حمله می کردند و رائول زمینه ساز بیشتر موقعیت های این تیم بود.

در دقیقه ۲۳ فولاد صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه السد شد اما عبدالله کرمی و سایر بازیکنان فولاد نتوانستند از ارسال بختیار رحمانی استفاده کنند.

فشارهایی که السدی ها روی دروازه فولاد آوردند باز هم نتیجه داد و در دقیقه ۲۹ این خلفان ابراهیم بود که برای دومین بار دروازه سوشا مکانی را باز کرد. جالب اینکه این بار هم مانند گل اول توپ به کنج سمت چپ دروازه فولاد رفت با این تفاوت که مکانی روی توپ اثر گذاشت اما تیر دروازه با او یاری نکرد.

پریرا در دقیقه ۳۶ روی دروازه السد صاحب موقعیت شد اما توپ او به کرنر رفت. کرنری که نتیجه اش یک پرتاب اوت برای السد قطر بود.

پنج دقیقه بعد باز هم السدی ها همان نقطه همیشگی دروازه مکانی را نشانه رفتند اما این بار دروازه بان فولاد تسلیم نشد و توپ را به کرنر فرستاد. حلفان ابراهیم این توپ را ارسال کرد اما مستقیم در دستان سوشا مکانی قرار گرفت.

لوسیانو پریرا در دقیقه ۴۴ بازی باز هم در محوطه جریمه السد خطرناک ظاهر شد و در حالی که نزدیک بود با دروازه بان السد تک به تک شود مدافعی از پشت سر رسید و توپ او را به کرنر فرستاد. او در وقت های تلف شده هم فرصت خوبی را از دست داد.

نیمه دوم:

نیمه دوم این دیدار را فولاد با جدیت بیشتری آغاز کرد و شاگردان فرکی که دیگری چیزی برای از دست دادن نداشتند تلاش می کردند تا راه دروازه السد را پیدا کنند.

در دقیقه ۵۴ بختیار رحمانی، کاپیتان فولاد یکه به سمت دروازه السد رفت و با یک شوت از میانه های میدان موقعیت خطرناکی را ایجاد کرد. این موقعتی انگار باعثشد تا السدی ها هم به خودشان بیایند و در برگشت در حالی که سوشا مکانی از دروازه بیرون آمده بود و بیرون از محوطه حضور داشت نزدیک بود که السدی ها سومین گل را بزنند اما فولادی ها به آب و آتش زدند و نگذاشتند چنین اتفاقی رخ دهد و امیدهایشان کم رنگ تر شود.

در این دقایق بازی سرعت بیشتری به خود گرفت و شاگردان فرکی باز هم به دنبال راهی برای رسیدن به دروازه السد بودند.

در دقیقه ۶۲ السدی ها این بار توسط حسن الهایدوس از سد مدافعان فولاد گذشتند اما باز هم واکنش سوشا مکانی مانع به ثمر رسیدن گل دیگری شد.

در برگشت اسماعیل شریفات با یک شوت دروازه السد را تهدید کرد اما توپ دفع شد و سروش رفیعی شانس خود را امتحان کرد اما توپ او از کنار دروازه السد به بیرون رفت. در این دقایق السدی ها همه در زمین خود بودند و چشمشان به ضد حمله ها دوخته شده بود.

در دقیقه ۶۴ پریرا یکبار دیگر با چرخشی به سمت دروازه السد اقدام به شوت زنی کرد اما باز هم توپ او بی ثمر بود و از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۸ سروش رفیعی از سمت راست دروازه السد حرکت کرد و از میان دفاع چند لایه السد توپ را به سمت دروازه این تیم نشانه گرفت اما باز هم دروازه بان السد این موقعی را دفع کرد و در ادامه اسماعیل شریفات تلاش کرد با شوت خود قفل دروازه را باز کند. تلاشی بی ثمر.

دقیقه ۷۵ بازی همان لحظه ای بود که بالاخره تلاش های سروش رفیعی نتیجه داد و او توانست در محوطه جریمه السد پنالتی بگیرد. عبدالکریم حسن راهی جز خطا برای توقف مهاجم فولاد پیدا نکرد و در نهایت با دادن یک ضربه پنالتی و اخراج شدن از زمین سعی کرد تا از گل خوردن تیمش جلوگیری کند.

در دقیقه ۷۷ لوسیانو پریرا توانست زحمت رفیعی را به نتیجه برساند و ضربه پنالتی را وارد دروازه فولاد کرد.

رسیدن به دو گل مقابل تیمی ۱۰ نفره، چیزی بود که باعثشد تا فولادی ها ۱۵ دقیقه باقی مانده را با امید دو چندان ادامه دهند.

لوسیانو پریرا در دقیقه ۸۶ بازی باز هم به داد فولاد رسید. او با ضربه سر توپ را به گوشه دروازه السد فرستاد تا بازی ۲ بر ۲ مساوی شود و فولاد تنها به یک گل دیگر برای صعود نیاز داشته باشد.

در دقیقه ۹۰ + ۲ شانس به قطری ها رو کرد و دو ضربه پیاپی فولادی ها بی ثمر ماند. اولین توپ به تیر خورد و دومی به بیرون رفت هر چند که داور در این صحنه اعتقادی به کرنر نداشت.

دیدار رفت دو تیم در قطر با تساوی بدون گل به پایان رسیده بود و در نهایت این السد قطر بود که با تساوی ۲ بر ۲ به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

با توجه به اینکه سه نماینده دیگر ایران در دور مقدماتی حذف شدند با شکست فولاد فوتبال یکی از نمایندگان آسیا در جام جهانی برزیل، جایی در ادامه لیگ قهرمانان آسیا نخواهد داشت.