فرهاد فخیم در گفتگو با خبرنگاران، درباره شکست تیم ملی فوتسال ایران برابر ژاپن در فینال جام ملت‌های آسیا با بیان مطلب فوق اظهار کرد: شرایط مسابقات خوب بود. ما تیم یکدست‌تری نسبت به سال‌های گذشته بودیم ولی در بازی آخر واقعا بدشانسی آوردیم. به نظرم قسمت بود برابر ژاپن ببازیم!

وی ادامه داد: در دقایق نخست مسابقات قبل از فینال خیلی زود گل می‌زدیم و بعد راحت‌تر بازی می‌کردیم. انگار تیم ما بد عادت شده بود! چون در بازی با ژاپن هر چه زمان می‌گذشت با استرس بیشتری بازی می‌کردیم.

بازیکن تیم ملی فوتسال ایران خاطرنشان کرد: در فینال حق ما بود که پیروز شویم. آنقدر خوب بازی کرده بودیم که حتی ژاپنی‌های حاضر در سالن هم برای‌مان دست زدند. فکر می‌کنم ژاپن آمده بود تا برابر ایران با اختلاف زیاد نبازد ولی توپ‌های ما به گل تبدیل نشد.

وی همچنین در خصوص غیبت مصطفی نظری و محمد کشاورز در جام ملت‌های آسیا و تاثیر نبود آنها در عدم قهرمانی ایران، تاکید کرد: کشاورز و نظری جزو بهترین فوتسالیست‌های ایران هستند. نمی‌دانم در اینباره چه بگویم. شاید اگر آنها هم بودند قهرمان نمی‌شدیم.

فخیم در پاسخ به پرسشی مبنی بر تغییر احتمالی خسوس کاندلاس و انتقادات ایجاد شده علیه او، یادآور شد: حتی حرف از تغییر خسوس غیر منطقی است. وقتی تیمی در یک بازی شکست می‌خورد این صحبت‌ها مطرح می‌شود. ما در جام ملت‌ها واقعا خوب بوده و یکی از بهترین تیم‌های ایران در چند سال گذشته بودیم. ضمن اینکه مقابل ژاپن در جریان بازی نباختیم.

وی در پاسخ به این سئوال که " خسوس چه چیز جدیدی به تیم ملی فوتسال ایران اضافه کرده است "؟، گفت: به هر حال هر مربی روش خاص خودش را دارد. خسوس تا حالا کمک کرده و تاکتیکش در تیم ملی جواب داده است. به عنوان مثال خسوس کاری کرده که ما از گل زدن سیر نشویم. این حس از اول تا آخر بازی همراه ملی پوشان است. باور کنید ما برای گل پانزدهم همانقدر خوشحالی می‌کردیم که برای گل اول. خسوس حس پیروزی را در بازیکنان جا انداخته و در تیم ملی خوب کار کرده است.

بازیکن تیم ملی فوتسال در پایان درباره احتمال بازگشت وحید شمسایی و حسین شمس به تیم ملی هم گفت: هم شمس و هم شمسایی از بهترین مربیان ایران هستند ولی باید قبول کنیم که خسوس هم تاکتیک جدیدی به تیم ملی آورد. او اشتهای گلزنی را در بازیکنان بالا برد. واقعا نباید از کارهای خوب خسوس گذشت. به نظرم فینال معیار خوبی برای نقد عملکرد سرمربی تیم ملی فوتسال نیست.