رضا قوچان‌نژاد در مورد حضورش در اردوی تیم ملی، ضمن بیان مطلب فوق گفت: بسیار خوشحالم بعد از برگزاری مسابقات سنگین و فشرده برای تیم باشگاهی‌ام در لیگ انگلستان و بازی‌های زیادی که انجام دادیم، به تیم ملی اضافه شدم و در این یک ماه باقیمانده تا جام جهانی باید تلاش زیادی انجام دهیم تا بتوانیم نتایج آبرومندی را کسب کنیم و با آمادگی کامل به این مسابقات برویم. وی که با سایت فدراسیون فوتبال گفتگو می‌کرد، در ادامه افزود: خوشبختانه تیم ملی ایران ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه است. ما بازیکنانی داریم که در جام جهانی ۲۰۰۶ حضور داشته‌اند و تجربه خوبی از این مسابقات و این سطح از بازی‌ها دارند و قطعا کمک شایان توجهی به تیم ملی خواهند کرد. بازیکنان جوان باید از تجربیات آنها استفاده کرده و با این ترکیب از بازیکنان باتجربه و جوان می‌توانیم امیدواری بیشتری داشته باشیم.

مهاجم تیم ملی در ادامه خاطرنشان کرد: خوشبختانه بازی‌های تدارکاتی خوبی را پیش رو داریم و باید بدون توجه به نتیجه کسب شده در این مسابقات و بدون استرس، بازی‌های خوبی انجام دهیم. هرچه بازی تدارکاتی بیشتری داشته باشیم، می‌توانیم به فرم ایده‌آل نزدیک‌تر شویم.

وی یادآور شد: بیشترین کمک دیدارهای تدارکاتی به افزایش آمادگی ملی پوشان است که از اهمیت بالایی برخوردار است و باید با شناخت از تیم‌های همگروهمان در جام جهانی به این مسابقات برویم و تمرکزمان بیشتر روی آن‌ها باشد و از دیدارهای دوستانه برای افزایش هماهنگی بازیکنان استفاده کنیم.

قوچان‌نژاد در پایان در خصوص انتظارش از رسانه ها و مردم گفت: نیاز به توضیح ندارد و قطعا مردم و رسانه‌ها مانند قبل از ما حمایت خواهند کرد. البته خواسته آنها ارائه بازی‌های خوب از سوی تیم ملی است و از همه آنها می‌خواهم از ما حمایت کنند و برای تشویق تیم ملی از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.