بارسلونا در فصل جاری با هدایت خراردو مارتینو نتایج خوبی کسب نکرد اما نتیجه نگرفتن تیم های آتلتیکو مادرید و رئال مادرید، آبی - اناری را در آستانه کسب قهرمانی در لیگا قرار داده است. بارسلونا با پیروزی خانگی برابر آتلتیکو مادرید می تواند فصل را به خوبی به پایان برساند و عنوان قهرمانی را به دست آورد.

لیونل مسی در ارزیابی خود از فصل جاری لیگای اسپانیا گفت: بی شک سال دشواری بود. تا همین حالا هم در شرایط سختی قرار داشتیم. تمام تمرکزمان پیروزی برابر آتلتیکو مادرید و قهرمانی در لیگ است. نمی دانم که این پیروزی فصل را برای ما نجات خواهد داد یا خیر اما برای ما مهم خواهد بود.

مسی در ادامه گفت: می خواهیم قهرمانی در لیگ را به تیتو ویلانووا تقدیم کنیم. مشخص است که اگر بازی را ببریم، قهرمانی را به تیتو تقدیم خواهیم کرد. هم هواداران و هم باشگاه می خواهند این طور شود.

مسی درباره تمدیدی قراردادش با بارسلونا گفت: نمی دانم که قراردادم تمدید می شود یا خیر اما چیزی که مهم است قهرمانی در لیگ است. پس از آن باید منتظر بمانیم تا ببینیم چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

ستاره بارسلونا با تمجید از آتلتیکو مادرید گفت: نه تنها در لیگ که در همه رقابت ها آتلتیکو سال فوق العاده ای داشته است. آنها در فینال لیگ قهرمانان اروپا هستند و به همین دلیل تا آخرین روز برای قهرمانی می جنگند. آنها یک مربی خیلی خوب به نام سیمئونه روی نیمکت خود دارند که توانسته در آتلتیکو تحول خوبی ایجاد کند. او مربی بزرگی است مطمئنم یک روز روی نیمکت آرژانتین خواهد نشست.

مهاجم آرژانتین در پایان درباره حضور کشورش در جام جهانی گفت: هیچ فشاری روی تیم ما نیست. فکر می کنم آرژانتین همیشه مدعی قهرمانی است. با شرایط خوبی به برزیل می رویم و شانس خوبی برای انجام کار های بزرگ داریم. موفقیت در جام جهانی موضوع بسیار پیچیده ای است و به خیلی چیز ها بستگی دارد و تنها شکل بازی ما مهم نیست.