جعفر کاشانی که روز گذشته برای حضور در جشن تجلیل از وزنه برداران پیشکسوت در جمع آنها حاضر شده بود، در گفت و گو با فارس، گفت: ورزش، رشته خاصی را نمی شناسد. ورزش، جایگاهی است که می تواند فرهنگساز و تأثیرگذار روی جامعه باشد، ضمن اینکه قهرمانان وزنه برداری هویت ملی مملکت محسوب می شوند و برای من افتخاری است که در جمع بزرگانی که تاریخ اینن مملکت را ساختند، باشم.

وی در خصوص اینکه آیا کمیته فنی پرسپولیس تشکیل جلسه داد یا خیر، گفت: انشاالله همه چیز درست خواهد شد! رحیمی مدیری مدبر و با سیاست است و امیدوارم این آقایان بتوانند از یک تیم، یک باشگاه بسازند. امیدوارم شرایط طوری باشد که رحیمی و سایر دوستان پرسپولیسی بسازند که مورد نیاز جامعه است.

کاشانی در پاسخ به این سؤال که از لحاظ نتیجه، آیا پرسپولیس در فصل آینده می تواند توقع هواداران را برآورده کند یا خیر تصریح کرد: نتیجه زمانی گرفته می شود که ما دارای یک باشگاهی باشیم که از هر نظر مورد نیاز جامعه است به خصوص با توجه به اینکه در کشور دچار فقر فرهنگی هستیم، باشگاه پرسپولیس می تواند فرهنگسازی کند.

پیشکسوت فوتبال ایران در مورد شرایط تیم ملی ایران در آستانه رقابت های جام جهانی گفت: آرزوی من این است که تیم ملی در جام جهانی موفق باشد هرچند که کار بسیار دشوار است. البته همین اندازه که تیم ملی به جام جهانی صعود کرد برایمان افتخار است.

وی در خصوص اینکه آیا نباید از تیم ملی در جام جهانی توقع کسب نتیجه داشت، افزود: ما امکانات و پتانسیل درخشش در میادین بین المللی را داریم اما باید کار بیشتری در این زمینه انجام شود.

کاشانی در پاسخ به این سؤال که آیا موافق تمدید قرارداد کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران است یا خیر، تأکید کرد: ما نخبگان بالاتر از کی روش را در کشورمان داریم. ما باید بضاعت خودمان را سنجیده و از آنها حداحثر بهره برداری را کنیم نه اینکه به فرهنگ یک خارجی متکی باشیم چون فرد خارجی با فرهنگ خودش فکر می کند. متأسفانه کمتر به این موضوعات توجه می شود و ما طبق روال گذشته، نخبگان خود را همچنان از دست می دهیم.