به گزارش ملت ایران به نقل از گل - زین الدین زیدان، بازیکن سابق باشگاه رئال مادرید در صحبت هایی زبان به تمجید از گرثبیل، ستاره ولزی تاتنهام پرداخته و او را بهترین بازیکن امسال اروپا نامیده.

زیدان که در حال حاضر به عنوان مدیر فوتبالی رئال مادرید مشغول به کار است، در آستانه بازی حساس تیم مادریدی مقابل گالاتاسرای در گفتگو با اسکای سپورتس به تمجید از بیل پرداخته.

او در پاسخ به سوالی دراین مورد که تا به اینجای رقابت ها، کدام بازیکن او را بیشتر تحت تاثیر قرار داده، زی زو از گرثبیل نام برده و گفته: «همیشه بازیکنانی هستند که یک سروگردن از بقیه بالاترند، مثل کریستیانو رونالدو در رئال مادرید. مشکل اینجاست که بازیکنی که امسال بیشتر از همه مرا تحت تاثیر قرار داده، در لیگ قهرمانان اروپا حضور ندارد. او در لیگ دیگری، به نام لیگ اروپا توپ می زند و گرثبیل نام دارد.»

این درحالی است که شنیده می شود که سران رئال درنظر دارند تا در بازار نقل و انتقالات تابستانی با پیشنهادی ۶۰ میلیون پوندی برای خریداری بیل دست به کار شوند.

زیدان در ادامه به تمجید از بیل پرداخت و گفت: «نمی توان بیل را با بازیکن دیگری مقایسه کرد. او بی نظیر است و کاری می کند که همه چیز ساده به نظر برسد. سرعت او وحشتناک وغیرقابل باور است. او توانایی این را دارد که در فاصله ای خیلی کوتاه سرعتش را به شدت بالا ببرد. به علاوه بیل از نظر تکنیکی هم واقعا خوب است که این هم واقعا مهم است. ما نباید فراموش کنیم که او چه فوتبال خوبی هم بازی می کند.»

طبق گزارش منتشره در دیلی میل، زی زو در بخش پایانی تمجیدهایش از او گفته: «بیل واقعا مرا تحت تاثیر قرار داده. من دو یا سه بار بازی او را به صورت زنده تماشا کردم؛ از جمله اخیرا در لیون بازی او را از نزدیک دیدم. این بازی، بهترین بازی او نبود ولی هر زمانی که بیل پا به توپ می شود، می تواند تو را سورپرایز کند.»