ملت ایران: دو گل بسیار دیرهنگام تساوی دو بر دو پاری سن - ژرمن و بارسلونا را در دور رفت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان رقم زد.

تیتو ویلانووا سرانجام به نیمکت بارسلونا برگشته بود. اما بازگشت او با مصدومیت لیونل مسی همراه شد.

دیوید بکام در این مسابقه در ترکیب پی اس جی قرار گرفته بود و البته نمایش چندان درخشانی هم نداشت.

پی اس جی بازی را با انرژی خوبی آغاز کرد و یک بار ضربه ایستگاهی زمینی زلاتان ایبراهیموویچ را ویکتور والدس عالی دفع کرد. پاریسی‌ها با وجود این شروع خوب نتوانستند به گل برسند.

بارسلونا سپس کم‌کم بازی را در دست گرفت و یک بار ضربه آندرس اینیستا با فاصله‌ای بسیار اندک از کنار دروازه به بیرون رفت. آنها با بازی عالی تیاگو سیلوا در دفاع حریف کار دشواری برای خلق موقعیت داشتند.

پنج دقیقه به پایان نیمه اول مانده بود که لیونل مسی با وجود مصدومیت گل اول دیدار را زد. او که زانوی چپش خونی شده بود روی پاس بیرون پای حیرت‌انگیز و فوق‌العاده دنی آلوز از پشت محوطه جریمه از تله آفساید گریخت و توپ را با همان پای چپ از زاویه بسته وارد دروازه کرد.

مسی در همان نیمه اول قرار بود تعویض شود اما در نهایت بین دو نیمه جای خود را به سسک فابرگاس داد.

بارسا در نیمه دوم دو موقعیت عالی داشت که هر دو را الکسیس سانچس به هدر داد.

بازی در اواخر آن به جنجال کشیده شد و یک بار هم زلاتان در حالی موقعیتی عالی یافت که دو بازیکن بارسلونا که آفساید را پر کرده بودند هر دو به دلیل برخورد سرشان به هم روی زمین افتاده بودند. در ادامه این حرکت بود که پاری سن - ژرمن در دقیقه ۷۹ در شرایطی جنجالی به گل تساوی رسید. روی یک ضربه ایستگاهی، تیاگو سیلوا ضربه سری عالی زد و توپ را به تیر کوباند. در برگشت، زلاتان ایبراهیموویچ که به وضوح در آفساید قرار داشت توپ را به گل تبدیل کرد.

سرانجام بارسا در دقیقه ۹۰ گل دوم را زد. سالواتوره سیریگو پای الکسیس را گرفت و روی او خطا کرد. خود الکسیس هم با اندکی اغراق خود را به زمین انداخت و داور چاره‌ای جز اعلام پنالتی نداشت. چابی ضربه را به گل تبدیل کرد.

اما در دقیقه ۹۴ بود که پی اس جی که خود را عملا حذف‌شده می‌دید توانست امید خود را زنده کند. بلز ماتیدی که بازی برگشت را به دلیل محرومیت از دست می دهد روی پاس زلاتان با آخرین ضربه بازی شوتی محکم زد که توپ به پای مارک بارترا، مدافع تازه‌وارد بارسلونا برخورد کرد و از کنار دستان ویکتور والدس وارد دروازه شد. والدس که نمایش خوبی در این مسابقه داشت می‌توانست با واکنشی سریع توپ را دفع کند اما او هم اشتباه کرد و بازی مساوی شد.