ملت ایران: بایرن مونیخ گامی بسیار بزرگ به سمت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان برداشت. آنها با نمایشی درخشان توانستند در آلیانس آره‌نا یوونتوس را شکست دهند.

بازی تازه آغاز شده بود که بایرن توانست خط دفاعی یوونتوس – که در این فصل لیگ قهرمانان فوق‌العاده بود – را باز کند. تنها ۲۵ ثانیه از شروع بازی گذشته بود که پاس بد آندره‌آ پیرلو باعثشد باستین شواین‌اشتیاگر توپ را به داوید آلابا بسپرد و او هم از فاصله ۳۰ متری شوتی زد که با برخوردی اندک به پای آرتورو ویدال دور از دستان جیان‌لوییجی بوفون وارد درواز یووه شد. سرعت توپ بالا نبود ولی بوفون ضعیف‌تر از حد انتظار ظاهر شد.

یووه تلاش کرد گل مساوی را بزند و یک بار ضربه ایستگاهی پیرلو به بیرون رفت و یک بار هم ضربه ویدال با فاصله‌ اندکی اوت شد.

تونی کروس در دقیقه ۱۶ مصدوم شد و جایش را به آرین روبن داد. روبن می‌توانست گل دوم را بزند اما بوفون ضربه او را عالی دفع کرد. روبن در دقیقه ۳۲ موقعیتی فوق‌العاده یافت اما توپ را در مقابل دروازه به بیرون زد.

در نهایت نیمه اول در حالی به پایان رسید که یووه حتی یک ضربه داخل چارچوب نداشت.

بایرن در نیمه دوم هم عالی بود و ماریو مانجوکیچ مانند نیمه اول به آزار خط دفاعی حریف ادامه می‌داد. بایرن در دقیقه ۶۳ به گل دوم خود رسید. این بار شوت لوییز گوستاوو را بوفون ناقص دفع کرد. مانجوکیچ که در موقعیتی آفساید بود توپ را گرفت و آن را مقابل دروازه به توماس مولر سپرد تا او با ضربه‌ای ساده گل دوم را بزند. گل بایرن صحیح به نظر نمی‌رسید اما از سوی دیگر روند بازی به نحوی بود که به نظر می‌رسید بایرن باز هم گل بزند.

یوونتوس سرانجام در اواخر بازی توانست به سمت دروازه بایرن شوت بزند ولی مولر هم فرصتی عالی یافت که شوت او روی پاس مانجوکیچ را بوفون دفع کرد.

اکنون یوونتوس نیاز دارد باخت دو بر صفر در خانه حریف را جبران کند تا به مرحله بعدی راه یابد. اتفاقی که پیش‌تر در همین دوره رقابت‌های لیگ قهرمانان روی داده است.