ملت ایران: لیگ قهرمانان آسیا - ۲۰۱۳ - گروه C

سپاهان ایران – الاهلی عربستان

سه‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۱ - ساعت ۲۰:۳۰

ورزشگاه فولادشهر اصفهان

داور: ولادیسلاو تسیتلین، جهانگیر سایداف و حسن الدین شدمنوف

اخطار: فرشید طالبی(۱۶)، محمدرضا خلعتبری(۲۴) از سپاهان

سپاهان ایران:

شهاب گردان – فرشید طالبی – میلان سوشاک – احسان حاج صفی – آروین بولکو(محمد غلامی ۶۹) – امید ابراهیمی – احمد جمشیدیان(محرم نوید کیا ۴۶) – حسین پاپی – محمدرضا خلعتبری - جواهیر سوکای – امین جهان عالیان(محسن ایران نژاد ۴۶)

سرمربی: زلاتکو کرانچار

الاهلی عربستان: عبدالله المولف، جیرو پالومینو، ولید بکشان، ویکتور سیموئز، تیسر الجاسم، برونو سزار، عماد الحسنی، عقیل السحابی، منصور الحربی، اسامه حوشاوی و کمیل الموسی

سرمربی: الکس

شرح بازی:

قبل از آغاز بازی همانند اولین بازی سپاهان در این فصل لیگ قهرمانان آسیا نویدکیا از ابتدا در ترکیب قرار نگرفته است و به جای او احمد جمشیدیان در ترکیب حضور دارد تا تنها تغییر ترکیب سپاهان نسبت به دیدار استقلال باشد.

نیمه اول

تاکتیک هجومی زردپوشان در شروع بازی آنقدر دل‌انگیز بود که توانست سبز وسفیدپوشان عربستانی را اسیر خود کند. توفان زردپوشان با نفوذهای حاج‌صفی در جناح چپ و بازی شناور سوکای و خلعتبری در نوک پیکان تیم سپاهان سبب شد تا مهاجم آلبانی تبار طلایی‌پوشان با یک شوت دقیق از روی خط محوطه جریمه دروازه عبدالله الموایوف را باز کند. تماشاگران و مخاطبان تلویزیونی با تماشای این گل انتظار گل‌های بیشتری را از تیم سپاهان داشتند، غافل از اینکه در مقابل تیم تمام‌حرفه‌ای الاهلی، سرنوشت دیگری انتظار سپاهان را می‌کشید.

سبز و سفید پوشان شهر جده عربستان که در سال گذشته نایب قهرمان آسیا شده بودند با پاس‌های سریع و حرکات ترکیبی خیلی سریع خود را به پشت محوطه جریمه سپاهان رساندند و از جایی که حاج صفی نفوذهای خود را شکل می داد ضربه نهایی را به شاگردان کرانچار زدند. در گل اول برونو سزار با یک پاس دقیق در خلاء دفاعی سپاهان سیموئز را صاحب توپ کرد که وی با یک پیشروی توانست گل تساوی تیمش را وارد دروازه گردان کند. بعداز این گل روحیه‌بخش الاهلی‌ها باز هم دست از حملات خود نکشیدند تا جایی که این بار سزار برزیلی با یک نفوذ در داخل محوطه جریمه زردها و با یک سر توپ زدن وقتی مدافعان طلایی‌پوش را جا گذاشت گل دوم و برتری تیمش را وارد دروازه سپاهان کرد در دقایق انتهایی نیمه اول احمد جمشیدیان با یک نفوذ عالی در جناح راست سوکای را در حالت تک به تک با ابلموایوف صاحب توپ کرد که ضربه بی‌دقت سوکای به گل ننشست.

نیمه دوم

با شروع نیمه دوم زلاتکو کرانچار دست به دو تعویض زد و محرم نویدکیا و محسن ایران‌نژاد را برای تقویت خط هافبک و دفاعی خود وارد زمین مسابقه کرد تا بتواند آب رفته را به جوی بازگرداند اما عماد الحسبی با یک فرار سریع از تله آفسایدگیری زردپوشان توانست گل سوم تیمش را وارد دروازه شهاب گردان کند. بعد از گل سوم الاهلی زردجامگان دیگر به طور احساسی و خیلی خسته توپ را به گردش درآوردند وسرتا پا حمله‌ور شدند تا شاید گلهای خورده را جبران کنند اما تیم مرموز و حرفه‌ای الاهلی از این فرصت نهایت استفاده را برد و دو باره توانستند با فرصت طلبی سیموئز برای مرتبه چهارم دروازه سپاهان را فروبریزند.

سپاهان که همین سه روز قبل یک جدال سخت ۱۲۰ دقیقه‌ای را پشت سر گذاشته بود، دیگر رمقی برای حمله کردن نداشت و عرب‌ها با زدن چهار گل آسوده خاطر توپ را به حرکت در آوردند تا زمان اندک بازی به هدر برود و با یک برد روحیه‌بخش اصفهان را به مقصد جده ترک کنند.

شرح گل‌ها:

۱-۰ سپاهان؛ دقیقه ۳: روی خط محوطه جریمه جواهیر سوکای توپ را از جهان‌عالیان گرفت و با یک چرخش و ضربه‌ای غافلگیرانه دروازه حریف را باز کرد.

۱-۱الاهلی؛ دقیقه ۲۲: پاس در عمق سزار به ویکتور با اشتباه حاج‌صفی به او رسید تا ویکتور با ضربه‌ای دقیق و زمینی گل تساوی را به ثمر برساند.

۲-۱ الاهلی؛ دقیقه ۳۹: سزار پا به توپ به محوطه جریمه سپاهان رسید و پس از ضربه‌ای در سر توپ طالبی و حاج‌صفی را جا گذاشت و با ضربه‌ای محکم گل دوم الاهلی را به ثمر رساند.

۱-۳ الاهلی؛ دقیقه ۴۶: فرار سریع الحمسی از تله آفسایدگیری خط دفاعی سپاهان با خروج اشتباه گردان به گل سوم الاهلی مبدل شد.

۱-۴ الاهلی؛ دقیقه ۶۵: تیم الاهلی از نفوذ زرد پوشان نهایت استفاده را برد و با یک ضدحمله توسط سیموئز توانست گل چهارم مسابقه را به نفع خودش به ثمر برساند.

۲-۴ سپاهان؛ دقیقه ۸۷: سانتر حسین پاپی از سمت چپ تیم الاهلی با ضربه سر زیبای فرشید طالبی در قعر دروازه الاهلی جای گرفت.