ملت ایران: لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا - ۲۰۱۳

گروه A - هفته سوم

الشباب عربستان ۱ – تراکتورسازی تبریز صفر

سه‌شنبه ۱۳ فروردین ۹۲ - ساعت ۲۱:۳۵

تراکتورسازی تبریز: مهدی ثابتی - مصطفی اکرامی - محمد ایرانپوریان - مرتضی اسدی - محمد نصرتی - منصور ابراهیم‌زاده - مهدی کریمیان - مهدی کیانی - فلاویو لوپز - جواد کاظمیان - مهدی سیدصالحی

سرمربی: تونی اولیویرا

تراکتورسازی و الشباب دو تیم ۴ امتیازی گروه اول برای مشخص کردن چهره صدرنشین دور رفت در زمین تیم عربستانی رو در روی هم قرار گرفتند. یاران تراکتورسازی با لباس‌های قرمز همیشگی مقابل بازیکنان سراپا سفیدپوش الاهلی دقایق ابتدایی را با خلق یکی دو صحنه خطرناک روی دروازه میزبان آغاز کردند تا برخلاف تصورات قبلی بازی با برتری تیم میهمان آغاز شده باشد.

در این دقایق ضربه فلاویو لوپز که به شکلی خودخواهانه نواخته شد و همچنین ضربه سر سیدصالحی که از کنار دروازه الشباب به خارج رفت خطرناک‌ترین صحنه‌ها بودند. بعد از سپری شدن ۱۵ دقیقه ابتدایی بازی روندی متعادل پیدا کرد و ۱۵ دقیقه بعدی پایاپای سپری شد. اما به محض این‌که عقربه‌های ساعت به دقیقه ۳۰ رسید یک پاس بلند به پشت دفاع تراکتور فرصت مناسبی را نصیب الشماری کرد تا گل اول بازی را وارد دروازه سرخپوش‌های تراکتورسازی کند.

نیمه اول با همین یک گل به سود میزبان به پایان رسید تا تراکتورسازان نیمه دوم را با انگیزه جبران گل خورده هجومی‌تر آغاز کنند. اما حملات دو تیم در این نیمه هم هیچ سودی نداشت و الشباب با همان یک گل به سه امتیاز بازی رسید تا با ۷ امتیاز به تنهایی در صدر بایستد. تراکتور با ۴ امتیاز به رتبه دوم رفت و الجیش هم با برد امروزش ۴ امتیازی شد و به تراکتور رسید. البته با تفاضل گل کمتر و در رتبه سوم.