علی شجاعی، سرپرست تیم فوتبال ذوب آهن درباره انتخاب یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی جدید این تیم، اظهار کرد: او در نفت نشان داد که مربی خوبی است و توانست تیمش را به رده سوم لیگ برتر برساند.

وی افزود: گل محمدی در زمان بازی کردنش هم با اخلاق بود و حالا با حضور در سازمان ذوب آهن که با مدیریت آذری و در راس آن مدیریت سعد محمدی دوران جدیدی را تجربه می کند، امیدوارم که ذوب آهن مثل سال های قبل به رده های بالای جدول برسد.

شجاعی همچنین گفت: گل محمدی جوان است و به جوانان بیشتر اهمیت می دهد. او باید برنامه تمرین ها و فهرست بازیکنان مورد نیازش را بدهد تا بدانیم که از چه زمانی می خواهد کارش را شروع کند و چه اردوهایی را باید برگزار کنیم. من هم در این راه در کنارش هستم.

شجاعی پیش از این سه سال سرپرستی تیم فوتبال ذوب آهن را بر عهده داشت، اما بنا به دلایلی از این کار استعفا داده بود. او حالا پس از چند سال دوری از ذوب آهن به این تیم باز گشته است.

وی در این باره به ایسنا گفت: سه سال در کنار منصور ابراهیم زاده، سرپرست ذوب آهن بودم و با او هم به بالای جدول رسیدیم، هم نایب قهرمان آسیا شدیم. پس از آن دوران به خاطر مربی تیم با دلیلی، مدیرعامل وقت مشکل پیدا کردم و استعفا دادم. پس از من فروتن، سرپرست شد، اما وقتی که ابراهیمی مدیر باشگاه شد باز هم از من خواست که به ذوب آهن بیایم.

شجاعی ادامه داد: خواسته من به عنوان سرپرست این بود که همه جا از زمین مسابقه و تمرین گرفته تا هتل و فرودگاه در کنار بازیکنان باشم، اما چون باشگاه پول کافی برای پرداخت به بازیکنان را نداشت آنها خواه ناخواه تعهدات باشگاه را به خوبی انجام نمی دادند.

وی افزود: به هیات مدیره باشگاه می گفتم که پول بازیکنان را بدهید، اما باشگاه مشکل داشت و نتیجه این شد که ۱۰ – ۱۲ بازیکن از تیم جدا شدند. من هم چون نتوانستم مشکلات بازیکنان را رفع کنم استعفا دادم. تیمی که سه، چهار بازیکنش را جابجا می کند به مشکل بر می خورد، چرا برسد به این که ۱۰ – ۱۲ نفر جابجا شوند.

شجاعی در ادامه گفت: من سرپرست فوتبالی ام نه پشت میزی! من درد بازیکنان را می دانم و کنار سرمربی کار می کنم. امیدوارم که با حضور یحیی بار دیگر به روزهای خوبمان بازگردیم.