هفته پایانی لیگ برتر انگلیس فردا(یکشنبه) و از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران با انجام ۱۰ دیدار به شکل همزمان برگزار می شود.

منچسترسیتی که شانس نخست رسیدن به عنوان قهرمانی را دارد اکنون با ۸۳ امتیاز صدر جدول را در اختیار گرفته و در صورت پیروزی مقابل وستهام یونایتد می تواند جام قهرمانی را بالای سر ببرد. وستهام که اکنون با ۴۰ امتیاز دوازدهم است اگر بتواند سیتی را در خانه اش شکست دهد لطف بزرگی به لیورپول کرده و این تیم می تواند در صورت گرفتن سه امتیاز از دیدار با نیوکاسل پس از دو دهه قهرمان لیگ شود.

چلسی هم با ۷۹ امتیاز رده سوم لیگ را در اختیار دارد و هیچ شانسی برای رسیدن به قهرمانی ندارد. بدین ترتیب رویارویی آنها با کاردیف سیتی که پیشتر به دسته پایین تر سقوط کرده حساسیتی ندارد.

در پایین جدول هم کاردیف با ۳۰ امتیاز و فولام با ۳۱ امتیاز به دسته اول انگلیس سقوط کرده اند. نورویچ هم با ۳۳ امتیاز رده هجدهم را در اختیار دارد و به نوعی راهی دسته پایین تر شده است. آنها در دیدار پایانی باید مقابل آرسنال قرار بگیرند و برای سقوط نکردن باید با ۱۷ گل توپچی ها را شکست داده و منتظر باخت وست بروم مقابل استوک سیتی بمانند.

برنامه کامل این رقابت ها به شرح زیر است:

کاردیف سیتی - چلسی

فولام - کریستال پالاس

هال سیتی - اورتون

لیورپول - نیوکاسل یونایتد

منچسترسیتی - وستهام یونایتد

نورویچ سیتی - آرسنال

ساوتهمپتون - منچستریونایتد

ساندرلند - سوانسی سیتی

تاتنهام هاتسپر - استون ویلا

وست برومویچ آلبیون - استوک سیتی