ژوزه مورینیو، سرمربی چلسی در بازگشت دوباره خود به استمفوردبریج عملکرد خوبی نداشت. تیم مورینیو در فصل جاری نتوانست در هیچ رقابتی قهرمان شود و این برای آقای " خاص " یک ناکامی به شمار می آید. با این حال مورینیو از عملکرد خود و تیمش در فصل جاری رضایت دارد. او در نشستی خبری درباره موضوعات زیادی صحبت کرد.

مورینیو سخنان خود را این گونه آغاز کرد: از این که به فوتبال انگلیس برگشته ام بسیار خوشحالم. من به تیمی برگشته ام که عاشق آن هستم. از چیزهای زیادی در اینجا لذت برده ام و فوتبال انگلیس را دوست دارم.

مورینیو درباره ناکامی تیمش در این فصل گفت: شکست برابر کریستال پالاس جزئی از فوتبال است، اما شکست برابر استون ویلا و ساندرلند اصلا فوتبالی نبود. درست است که چلسی در این فصل جامی را به دست نیاورده است، اما من از عملکرد تیم رضایت دارم. چلسی با آمدن من پیشرفت قابل توجهی داشته است. فصل گذشته چلسی هیچ شانسی برای قهرمانی نداشت و با منچستریونایتد صدرنشین ۲۰ امتیاز فاصله داشت، اما در فصل جاری چلسی یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در هفته های پایانی بود. اگر یکی، دو بازی اخیر نبود الان ما شانس اول قهرمانی بودیم. چلسی فصل گذشته در لیگ قهرمانان اروپا هم ناکام بود و شانس خود را در لیگ اروپا آزمایش کرد، اما در فصل جاری ما تا نیمه نهایی صعود کردیم و بازی های خوبی را به نمایش گذاشتیم.

اتحادیه فوتبال انگلیس ژوزه مورینیو را به خاطر اعتراض شدید علیه داور دیدار تیمش برابر ساندرلند ۱۰ هزار پوند جریمه کرد. این برای نخستین بار نیست که مورینیو در فصل جاری جریمه می شود. او دو بار دیگر هم به خاطر انتقاد از داوری جریمه شده بود تا مجموع جریمه های او در این فصل به ۲۶ هزار پوند برسد. آقای " خاص " در واکنش به جریمه های سنگین اتحادیه فوتبال انگلیس، گفت: آنها آزاد هستند که هر گونه که می خواهند تصمیم بگیرند. ما نمی توانیم کاری جز قبول داشته باشیم.

جان تری، فرانک لمپارد و اشلی کول، سه ستاره با تجربه چلسی هستند که به احتمال زیاد در دیدار برابر کاردیف سیتی برای آخرین بار پیراهن چلسی را بر تن خواهند کرد. مورینیو درباره خداحافظی این سه بازیکن از چلسی، گفت: من چیزی نمی دانم، اما احساس می کنم که دیدار یکشنبه آخرین بازی کول، جان تری و لمپارد خواهد بود. تری در حال مذاکره با باشگاه است. چه بسا لمپارد آخرین بازی خود را با چلسی یکشنبه برابر کاردیف داشته باشد. او مریض و الان تحت مراقبت است. لمپارد از بهترین بازیکنان تاریخ چلسی به شمار می آید. باید باشگاه چلسی مجسمه او را بسازد. درباره اشلی کول هم باید بگویم که نمی دانم سرنوشت او چه خواهد شد.

مورینیو درباره تلخ ترین لحظات خود با چلسی در فصل جاری، گفت: بدون شک شکست برابر ساندرلند بود. پنالتی که داور در دقیقه ۷۷ برای ساندرلند گرفت باعثشد تا این تیم به پیروزی برسد و به رکورد ۷۷ بازی بدون شکست چلسی در استمفوردبریج و رقابت های لیگ جزیره پایان دهد. آن بازی مهم ترین لحظه من در لیگ جزیره بود.

سرمربی سابق رئال مادرید درباره شکست برابر کریستال پالاس گفت: من اصلا شکست را دوست ندارم. اما شکست برابر کریستال پالاس در فوتبال انگلیس یک امر طبیعی به شمار می آید. با این حال نمی توانم شکست برابر ساندرلند و استون ویلا را قبول کنم. من فوتبال انگلیس را دوست دارم، اما مسائلی که فراقانونی است را نمی پسندم.

چلسی در رقابت های لیگ جزیره با ۷۹ امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد. شاگردان مورینیو در آخرین دیدار خود یکشنبه به مصاف کاردیف سیتی تیم قعرنشین جدول رده بندی می رود.