اسلو بودان کواچ در آستانه ورود به تهران، اظهار کرد: این افتخار بزرگی برای من است که در ایران هستم و همین طور افتخار می کنم که جانشین مرد بزرگی همچون خولیو ولاسکو در تیم ملی والیبال ایران شده ام. می دانم که والیبال ایران پیشرفت های زیادی کرده است. من از سال ها قبل و قبل از این که ولاسکو به ایران بیاید والیبال ایران را می شناختم. البته بعد از این که پیشنهاد هدایت تیم ملی والیبال به من شد، با ولاسکو صحبت کردم. امیدوارم که بتوانم شرایط والیبال ایران را بهتر کنم.

وی افزود: من می دانم که کار سختی پیش رو داریم. برای رسیدن به موفقیت باید تلاش زیادی انجام دهیم. بازیکنان خیلی خوبی در ایران حضور دارند. من به توانایی بازیکنان ایرانی ایمان دارم و سعی می کنم که در مدت حضورم در ایران بهترین نتایج را به ارمغان بیاوریم.

سرمربی جدید تیم ملی والیبال درباره شرایط تمرینات تیم ملی پیش از مسابقات لیگ جهانی، گفت: ابتدا باید ببینیم که در چه جایگاهی هستیم و اطلاعات دقیقی از شرایط تیم ملی در اختیار داشته باشیم و بتوایم برای مسابقات پیش رو دقیق تر کار کنیم. ما زمان بسیار کمی تا آغاز مسابقات لیگ جهانی داریم. باید خیلی سخت کار کنیم. من به توانایی دستیارانم خیلی ایمان دارم. همیشه در زندگی ام کارهای سختی را انجام داده ام و مطمئن هستم که باز هم می توانیم موفق شویم.

کواچ در پاسخ به این سوال که آیا می توانید موفقیت های سال گذشته والیبال ایران را تکرار کنید؟ گفت: من هیچ وقت نمی خواهم دوم باشم و تلاش می کنم همیشه اول و بهترین باشم. آمده ام تا بهتر از آنچه که بوده کار کنم و مطمئن هستم که والیبال ایران پتانسیل بالایی دارد. از قبل هم به این موضوع فکر می کردم که از این پتانسیل استفاده کنم و مطمئن هستم که می توانیم از ظرفیت بالای والیبال در ایران نهایت استفاده را ببریم و به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنیم.