ملت ایران: لیگ برتر باشگاه‌های ایران - جام خلیج‌فارس

هفته سی و یکم

یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۰

ورزشگاه آزادی تهران

تماشاگر: ۱۵ هزار نفر

داور: تورج‌حق‌وردی

اخطار: حمید دیوسالار(۳۴) از پیکان - نیلسون(۵۳) و محمد قاضی(۸۰) از پرسپولیس

پرسپولیس تهران: نیلسون کوریا - علیرضا نورمحمدی - محسن بنگر - محمدرضا خانزاده(۶۹ - علی کریمی) - امیرحسین فشنگچی - میثم نقی‌زاده - محمد نوری - ولادکو گروزدانوسکی - مارکو پروویچ(۶۳ - هادی نوروزی) - محمد قاضی(۹۰ - عادل کلاه‌کج) - کریم انصاری‌فرد

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

پیکان تهران: فابیو کاروالیو - علی میرشفیعیان - جلال کاملی مفرد - احمد مهدی‌زاده - حمید دیوسالار - محمدرضا طهماسبی(۸۶ - رضا طاهری) - ایمان مبعلی(۷۷ - پیمان میری) - داوود حقی - حکیم نصاری(۸۵ - میلاد زنیدپور) - وحید حیدریه - کیوان وحدانی

سرمربی: فیروز کریمی

دقایق کلیدی:

دقیقه ۱۶: شوت سرکش میثم نقی‌زاده از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه پیکان راهی خارج شد.

دقیقه ۲۷: یک شوت راه دور دیگر و این بار توسط محمد قاضی که باز هم از روی دروازه کاروالیو به اوت رفت و راهی به دروازه پیکان نیافت.

دقیقه ۳۴: روی یک پاس بلند به پشت دفاع پیکان، کریم انصاری‌فرد فرار خودش را آغاز کرد اما با خطای عمد دیوسالار متوقف شد. با آوانتاژ داور پروویچ صاحب توپ شد و ضربه او را کاروالیو دفع کرد تا دیوسالار هم لحظاتی بعد با کارت زرد داور جریمه شود.

دقیقه ۴۲: نفوذ کریم انصاری‌فر به محوطه جریمه پیکان و پاس زمینی او به بیرون را ولادکو به سمت دروازه زد اما مدافع پیکان مانع گل شده توپ شد. این جدی‌ترین موقعیت سرخپوش‌ها در نیمه اول بود.

دقیقه ۱ + ۴۵: چرخش ولادکو در محوطه جریمه پیکان و شوت او توسط کاروالیو دفع شد.

دقیقه ۵۳: پاس به عقب فشنگچی به نیلسون یک خطای دوضرب را در محوطه جریمه نصیب پیکان کرد اما ضربه بی‌دقت پیکانی‌ها با برخورد به دیوار دفاعی سرخپوشان برگشت داده شد.

دقیقه ۷۶: پرتاب اوت بلند روی دروازه پیکان کریم انصاری‌فر را در موقعیت گل قرار داد اما ضربه بغل پای مهاجم پرسپولیس را دروازه‌بان پیکان راهی کرنر کرد.

دقیقه ۸۸: ضربه کاشته میلاد زنیدپور به گوشه سمت چپ دروازه پرسپولیس توسط نیلسون دفع شد.

شرح گل:

۱-۰ پیکان؛ دقیقه ۵۹: حکیم نصاری در کورس با خانزاده موفق ظاهر شد. ضربه او را نیلسون برگشت داد و در ریباند این کیوان وحدانی بود که توپ را به تور پرسپولیس رساند.

۱-۱ پرسپولیس؛ دقیقه ۷۳: محمد نوری با یک و دو وارد محوطه جریمه پیکان شد. مدافعان حریف فرصت ضربه زدن را به او ندادند اما کریم انصاری‌فر صاحب توپ شد و در حالتی نامتعادل به توپ ضربه زد که با برخورد به مدافعان حریف گل تساوی به ثمر رسید.

۱-۲ پرسپولیس؛ دقیقه ۷۷: کرنر از سمت راست دروازه پیکان توسط هادی نوروزی ارسال شد و محمد نوری با ضربه سر دروازه پیکان را برای دومین بار باز کرد.