سخنگوی باشگاه پرسپولیس درباره مباحثی که پیرامون چرایی تشکیل کمیته فنی و برخی صحبت های مطرح شده در نشست هیات مدیره به وجود آمده اظهار کرد: متاسفانه صحبت هایی مطرح شده که همه آن ها کذب است. صحبت هایی راجع به بازیکنان تیم نوشته اند که من درباره نیلسون و صادقیان چه گفته ام که واقعا کذب است و ما این مسائل را پیگیری می کنیم.
او ادامه داد: هم نیلسون و هم صادقیان در فصل گذشته جزو بازیکنان خوب تیم بودند. صادقیان که پدیده فوتبال ماست و نیلسون هم یکی از عوامل اصلی نایب قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر بود. صحبت هایی که به نقل از من منتشر شده به هیچ وجه واقعیت نداشت. گروهی هستند که ما آن ها را شناسایی کرده ایم و نمی خواهند تیم نتیجه بگیرد. آن ها می خواهند ما را مقابل هواداران قرار دهند.

استیلی گفت: خود من آدم فنی هستم و هیچ عقل سلیمی نمی آید بگوید که این دو نفر نباید در پرسپولیس بمانند. ما این افراد را شناسایی کرده ایم و هواداران مطمئن باشند که ما دوست داریم تیم خیلی خوبی برای فصل بعد ببندیم. هدف این است که زیرساخت های خیلی خوبی را به وجود بیاوریم که در قدم اول به پرورش بازیکنان جوان بپردازیم. در این راه اولین گام تشکیل کمیته فنی بوده که جا دارد از آن ها تشکر کنیم. این افراد کنار ما هستند و می توانند برای پرسپولیس مثمر ثمر باشند. آن ها نه تنها به تیم بزرگسالان بلکه به همه تیم های باشگاه مشاوره می دهند. آن گروهی که این اکاذیب را منتشر کرده هم از طریق بخش حقوقی باشگاه پیگیر هستیم و دست شان را رو می کنیم.

عضو هیات مدیره پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چطور می شود گفت وگوهای اعضای هیات مدیره ریز به ریز در یکی از روزنامه ها انتشار پیدا کند، گفت: همه این حرف ها که منتشر شده کذب است. اگر کسی فایلی دارد بیاید منتشر کند، ما هم استقبال می کنیم. حتی ما حاضریم که در جلسات هیات مدیره دوربین بگذاریم و همه چیز ضبط شود. جلسات ما آنقدر شفاف است و در آن صداقت وجود دارد که نگران این مسائل نیستیم. در این هیات مدیره افرادی هستند که همه برای سربلندی پرسپولیس و هواداران تلاش می کنند و ما می خواهیم خواسته های مردم را انجام دهیم. ضمن اینکه در هیات مدیره بحثهای کلان می شود نه صحبت های جزئی مثل اینکه فلان بازیکن باشد یا نباشد.

او در پاسخ به این سوال که مگر قرار نبود در نشست هیات مدیره برنامه های دایی بررسی شود گفت: برنامه های دایی در دست رحیمی است و خودش باید در این رابطه تصمیم بگیرد. ما در هیات مدیره درباره بودجه باشگاه و برنامه ای که برای وضعیت مالی داریم صحبت می کنیم. دنبال این هستیم که بدهی در طول این یک سال به جا نگذاریم.

حمید استیلی در ادامه گفت وگویش با ایسنا در واکنش به انتقاد برخی از پیشکسوتان که تشکیل کمیته فنی در این مقطع چه ضرورتی داشت گفت: تشکیل کمیته فنی جزو اساسنامه هر باشگاهی است. این کمیته هم درباره همه تیم های باشگاه تصمیم می گیرد. ضمن اینکه حق دخالت در کار سرمربی تیم را ندارد. افراد بزرگی هم در کمیته فنی حضور دارند. وابسته به هیچ کس نیستند، آدم های موجهی هستند و سال های سال برای پرسپولیس زحمت کشیده اند. هر کسی شرح وظایفی دارد و اصلا دخالتی در کارهای فنی تیم وجود ندارد. آن ها نقش حمایتی و نظارتی دارند. ما حتی از آیین نامه فیفا هم در این رابطه الگو گرفتیم. خود رحیمی هم با آن ها آشناست و سعی می کنیم کار را به خوبی پیش ببریم.

او در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی کنید در میانه های فصل صحبت های کمیته فنی باعثناراحتی دایی شود گفت: همه این افراد می خواهند به دایی کمک کنند و در واقع آن ها بازوی دایی برای موفقیت پرسپولیس هستند. همان طور که گفتم شرح وظایف آن ها مشخص است و چنین مشکلاتی به وجود نمی آید.

استیلی در پایان گفت: فهرست بازیکنان در اختیار مدیرعامل است و ما آن را ندیده ایم. در هیات مدیره هم بحثبر این بود که مشکلات حساب های باشگاه را برطرف کنیم. آقای خواجه وند و دکتر طاهری در حال پیگیری این مسئله هستند.