ملت ایران: " از این پس لیگ و آسیا را بسیار جدی تر می گیریم و به قول آقای کرانچار ای کاش این دیدار در فینال برگزار می شد. به هر حال همه چیز تمام شد.. " این جمله پایانی امیر قلعه نویی در کنفرانس مطبوعاتی بود. بعد از این همه سال برد و باخت این نتیجه خیلی او را به هم نریخته. حرفهای قلعه تویی را به نقل از ایسنا بخوانید:

تحلیل بازی؟ ما تیم بسیار خسته‌ای را تحویل گرفتیم. شروع بازی بسیار خوب بود و هرچه به انتها می‌رفتیم، بازی بهتر می‌شد اما بازیکنان ملی ما در ادامه خسته‌تر می‌شدند. تعویض‌های ما تا حدی جواب داد ولی در انتهای بازی همه به دنبال تمام شدن بازی بودند. فرزاد حاتمی هم یک موقعیت خوب را از دست داد که اگر گل می‌شد شاید نتیجه جز این می‌شد. از هواداران‌مان هم تشکر می‌کنم که از تعطیلی و از وقت خانواده‌هایشان زدند و در استادیوم حاضر شدند. تمارض محمدرضا خلعتبری؟ اگر خلعتبری برابر کویت مصدوم بوده و ترجیح داده تیم ملی را رها کند تا به تیم سپاهان کمک کند، درود بر خلعتبری. اگر او با تیم ملی بوده است و می‌دانسته کارآیی برای تیم ملی نداشته و به همین دلیل به سپاهان بازگشته است، برای من تعجب است که چرا حیدری با وجود مصدومیت برابر کویت به میدان رفته ولی خلعتبری برگشته است. اگر این اتفاق برعکس می‌شد قلم به دستان به ما حمله می‌کردند. با اینحال اعتقاد دارم ما این بازی را به برنامه‌ریزی لیگ باختیم. بازیکنان ما در این دیدار خسته بودند و فقط توانستند ریکاوری کنند و فرصتی برای مسائل فنی نبود. باز هم درود بر شرف خلعتبری که باوجودش برای تیمش بازی کرده و تیم ملی نرفته، ما بازی با نفت دو امتیاز را سوزاندیم تا خسرو حیدری مصدوم نشود حتی من توصیه کردم که در این بازی به میدان نرود چرا که بازی با کویت اهمیتی ندارد و قرار شد با مسئولان تیم ملی هم صحبت کنیم ولی خسرو در آن دیدار به میدان رفت و تاثیر گذاریش را از دست داده بود.

فشار تماشاگران و حضور مجیدی؟ تماشاچی باید بگذارد مربی کار خودش را بکند. هر ده سال و هر نسل یک بازیکن را دوست دارد و این طبیعی است. یکی از علت هایی که مجبور شدیم آرش راتعویض کنیم این بود که گویا به من الهام شد که آرش اخراج می شود، تنها دلیل تعویض او همین بود وگرنه آرش بازی خوبی به نمایش گذاشت.

چرا اشجاری بازی نمی کند؟ اشجاری که متاسفانه با یک موتور تصادف کرده اما بیک زاده هم بد نبود… به اندازه کافی دوید. بیک زاده یک بازیکن روحی روانی است یک اشتباه می کند همه مردم علیه اش موضع می گیرند. اتفاقا من فکر می کنم تعویض بیک زاده باعثکنده شدن جناح چپ مان شد. هاشم و ساموئل بعد از اخراج حیدری از جناح چپ فشار می آوردند که با تعویض بیک زاده این فشار از بین رفت. بیک زاده خوب بازی می کرد یک یا دو اشتباه چیز مهمی نیست..

بازی ضعیف حیدری و اکبرپور؟ نمی دانم ایراد سیاوش چیست که انتقاد می کنید اما توقع از خسرو حیدری بیشتر بود. او که با وجود مصدومیت برابر کویت به میدان رفت، اگر کار عاقالانه ای را که خلعتبری انجام داد را انجام می داد به نفع ما بود ولی حضورش در تیم ملی باعثشد کیفیتش در این دیدار پایین بیاید.

نفرات پنالتی زن استقلال؟ ما تمرین پنالتی هم انجام داده بودیم، اتفاقا پیشنهاد کردیم مجیدی هم پنالتی بزند که نزد شاید به خاطر مصدومیت کمرش بود، پنالتی ششم را هم که رحمتی زد، رحمتی از پنالتی زن های خوب ماست. به هر حال قرار بود به جای امیر حسین، فرهاد بزند که گفت نمی زند. بجای حاتمی هم بنا بود حمودی بزند که او هم از زدن پنالتی انصراف داد.

بازی برابر الهلال؟ صرفا باید ریکاوری کنیم و سپس راهی عربستان شویم. باید از شرکت البرز هم تشکر کنم که مسیر پروازی جدید به ما داد، چراکه اگر قرار بود با مسیری که با باشگاه برایمان برنامه ریزی کرده بود می رفتیم فشار زیادی به ما وارد می شد. اما در حال حاضر زمان ریکاوری داریم و می توانیم بهتر باشیم، بگذارید این را هم بگویم آقای کی روش هرچه خواست کرد ولی ما یک خواهش کردیم که بازیمان از ۲۳ به ۲۴ منتقل شود که مخالفت کردند یا گفتیم این بازی را در تاریخی دیگر برگزار شود که بازهم مخالفت کردند. این برنامه ریزی غلط است که برای یک بازی سه هفته لیگ راتعطیل کنیم که نتیجه اش سه روز سه روز بازی کردن شود.

داوری فغانی؟ همه کارت های فغانی هم درست بود و به تیم داوری هم تبریک می گویم، به خوبی مدیریت کرد و قانون را پیاده کرد. من به بچه ها هم گفته بودم که به داور کاری نداشته باشند؛ آرش هم یک کار بچه گانه کرد و توپ را با دست زد و اما کارت دوم خسور را باید فیلمش را ببینیم وشاید شما به علت وضعیت دیدتان بهتر تشخیص داده باشید ولی من زاویه مناسبی نداشتم.

وضعیت مالی استقلال؟ ما همه در تلاشیم تا مشکلات مالی را برطرف کنیم. شب عید یک ریال ندادیم و پیش از این دیدار هم پولی ندادیم. بعضی از بازیکنان نسبت به بعضی دیگر هم پول بیشتری گرفته اند و کادر فنی هم که اصلا پولی نگرفته است. مشکلات مالی زیادی داریم البته این باخت را به این مسائل ربطی نمی دهم و اعتقاد دارم خستگی عامل باختمان بود. هرچقدر تلاش کردیم تا چهار بازیکن اصلی خستگی شان از بین برود بی فایده بود.