ملت ایران: امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار با سپاهان در ابتدای صحبت‌هایش ضمن تبریک سال نو و تسلیت بابت ایام فاطمیه در خصوص آخرین شرایط استقلال اظهار داشت: می‌دانم که بازی بسیار سختی را در پیش داریم و به اعتقاد من سپاهان باید الگویی برای تمام ورزش کشور ما باشد.

سپاهان پرافتخارترین تیم است

دو سال در سپاهان حضور داشتم و دیدم که حدود ۱۷۵۰ ورزشکار در آنجا حضور دارند و نزدیک به ۱۰۰ پرسنل اداری در این باشگاه کار می‌کنند. در خیلی از جاهایی که ورزش ما نتایج خوبی کسب کرد اصفهان و باشگاه سپاهان و حتی ذوب آهن نقش بسیار خوبی داشتند و حضور این تیم نزدیک به یک دهه در لیگ قهرمانان آسیا نشان‌دهنده این است که آنها تیمی با برنامه هستند و ما کار مشکلی خواهیم داشت. اگر اشتباه نکنم سپاهان پرافتخارترین تیم لیگ برتر هم هست اما ما هم استقلال هستیم هر چند دغدغه‌های خاص خودمان را داریم. بحثمالی به کنار اما یکی از دغدغه‌ای ما ۴ بازیکن خسته‌ای هستند که در اختیار ما گذاشتند.

درباره مشکلات مالی

امیدوارم با کارهایی که هیئت مدیره و مدیرعامل انجام می‌دهند بخش عظیمی از قراردادها پرداخت شود چون تا همین حالا هم شرمنده بازیکنان‌مان هستیم و یک سری فعالیت‌هایی به خاطر حل مشکلات مالی داشتیم که البته به خاطر عید نوروز متوقف شده است. امیدوارم با پی‌گیری‌هایی که در چند روز آینده انجام می‌شود تا قبل از بیستم فروردین پول خوبی به بچه‌ها بدهیم هر چند پیشنهادم این بود که قبل از این بازی بچه‌ها تغذیه شوند که این اتفاق نیفتاد.

وضعیت فنی سپاهان

سپاهان خط حمله بسیار خوبی دارد ولی نقطه قوت آنها جایی است که نویدکیا و امید ابراهیمی خیلی خطرناک کار می‌کنند و ما اگر از همان جا کار پرس را انجام دهیم می‌توانیم به اهداف تاکتیکی‌مان برسیم از سوی دیگر احسان حاج‌صفی نیز خوب عمل می‌کند و ما باید در ابتدا ارتباط خط هافبک و حمله حریف را قطع کنیم. ب

مصدمان و محرومان استقلال

محروم نداریم اما نگران وضعیت حیدری بودیم ای کاش که در بازی با کویت هم از او استفاده نمی‌شد اما دیروز که با حیدری صحبت کردم او گفت شرایط خوبی دارد.

فاصله کم بازی با سپاهان و الهلال

سازمان لیگ یک وارثبرنامه‌ریزی غلط گذشته است. تاج به تازگی این مسئولیت را قبول کرده ولی ارکان سازمان لیگ عوض نشده است. همه چیز را فدای تیم ملی کرده‌ایم اما نه تیم ملی از این برنامه‌ریزی استفاده کرد و نه لیگ بهره برد. تمامی فشارها بر روی سپاهان - استقلال است البته تراکتورسازی نیز در جام حذفی حضور ندارد و فشار کمتری را تحمل می‌کند دیدید که در تیم ملی استقلال ۴ سهم داشت و سپاهان ۲ سهم که هر کدام ۲۵ دقیقه بازی کردند. یک سری دوستان و البته دشمنان قسم خورده قلعه‌نویی مترصد هستند که هر کاری من انجام دهم انتقام بگیرند.

دشمن کم نداریم

در بازی با العین تیترهای آن چنانی آماده کرده‌اند تا من را بکوبند جالب است مفسر تلویزیون می‌گوید قلعه‌نویی ۶۷۰ دقیقه است که در آسیا پیروز نشده ولی همین آقا نمی‌گوید که ما غول‌های آسیا را بردیم و به الجزیره با مربیگری براگا ۹ گل زدیم. دشمن که کم نداریم مشکلات هم زیاد داریم.

۱۲۰ دقیقه شود واویلا است

باشگاه استقلال پی‌گیری لازم را انجام داد و حتی ما پیشنهاد کردیم این مسابقه برداشته شود و به جای بازی سوپرلیگ سال آینده که اتفاقاً می‌توانست بازی نمایشی خوبی هم باشد برگزار شود. حال شما حساب کنید این بازی به ۱۲۰ دقیقه بکشد واویلا می‌شود انگار که آب در آسیاب دشمن ریخته‌ایم چون چشم آبی هم که نیستیم باید به ما حمله شود یک برنامه خاص هم نمی‌خواهم در موردش صحبت کنم منتظر چنین فرصت‌هایی است.

یا از آن طرف غش می‌کنیم یا از این طرف

نفت تهران که فقط در یک جام درگیر است با ۲۴ ساعت تغییر برنامه مخالفت کرده ولی تیم مثل استقلال حق اعتراض ندارد اتفاقاً من می‌گویم سپاهان حق دارد که یک روز بازی‌اش به عقب بیفتد ولی اینکه می‌گویند در ۲۰ اردیبهشت حتماً باید قهرمان معرفی شود از آن حرفها است که در مملکت ما زده می‌شود. نه اینکه از آن طرف غش می‌کنیم نه اینکه این طرفی می‌افتیم مگر بازیکن آدم آهنی است.

پرسپولیس هیچ مشکلی ندارد

اجازه بدهید در مورد پرسپولیس صحبت نکنم چون می‌ترسم علیه من بیانیه‌ای بدهند. یک بار از مدیریتشان حمایت کردیم علیه ما بیانیه دادند اما به تمامی هواداران پرسپولیس و رویانیان و بازیکنان این تیم سال نو را تبریک می‌گویم. اول از همه باید بگویم اگر استقلال موفق شده کار جمعی است و این نیست که من در آن نقش داشته باشم اتفاقاً من کمترین نقش را دارم اما سال گذشته در هیئت مدیره بحثی مصوب شد که قرار بود عده‌ای اسپانسر ۲۰ میلیاردی بیاورند. آقایان کار را از مدیرعامل گرفتند و نه تنها اسپانسر نیاوردند بلکه مجبور شدیم دوباره کار را به مدیریت بسپاریم. از سوی دیگر قرار بود ۵۰ درصد بودجه ما را وزارت ورزش بدهد ضمن آنکه برنامه‌هایی تصویب شد که حتی مملکت نیز دچار مشکلات اقتصادی گردید و وزارت ورزش هم دچار مشکل بود. البته دکتر عباسی تلاش زیادی کرد و فکر می‌کنم از ۶ میلیارد ۲.۵ میلیارد تومان به ما پرداخت کرده است که اگر بقیه را بدهند مشکلاتمان حل می‌شود. ولی اعتقاد دارم هیچ کاری بدون مشارکت به موفقیت نمی‌رسد موفقیت استقلال مربوط به یک نفر نیست از مدد جباری تا آن آخرین نفر گرفته همه سهم دارند.

از روزمرگی به ساعت‌مرگی رسیدیم!

بازیکنان استقلال هر چه بگویند حق دارند چون فداکارانه زحمت می‌کشند کادر پزشکی و فنی هم از همه مظلوم‌تر هستند. به خاطر مشکلات اداری کمی خلف وعده شده است ولی من تجربه ۱۳ سال کار اجرایی را دارم قبلاً به روزمرگی رسیده بودیم اما کار استقلال به ساعت‌مرگی کشیده شده است من که گفتم باید کاری که دکتر اسلامیان با سپاهان انجام داد الگوی ما شود.

از سال ۶۶ این مشکلات هست

جا دارد به خانواده رجایی تسلیت بگویم که انسانی با خصلت‌های بزرگ بود و به من می‌گفت می‌خواهم تیمی ببندم که قهرمان آسیا شود. نگاهی که آنها داشتند آنقدر بزرگ بود که هر چه می‌کاشتیم درو می‌کردیم. مگر می‌شود برای دو تیم استقلال - پرسپولیس کاری انجام نداد متأسفانه دولتی‌ها هم فقط شعار می‌دهند و من در این چند سال فقط شعار شنیدم باید برای این دو تیم ردیف بودجه تعیین کرد و از زمانی که در سال ۶۶ به استقلال آمده‌ام همین مشکلات وجود داشته است. فقط رقم‌ها متفاوت شده است. هر شخص دولتی هم که آمده نتوانسته کاری انجام دهد.

کاری نکنیم قداست‌ها بشکند

یک برنامه می‌سازیم که نمی‌خواهم در موردش صحبت کنم. شخصی مثل قویدل آمده و برای داماش سرمایه‌گذاری کرده اما در همان برنامه خاص صحبت از این می‌کند که ماشین‌های فلان جا را فروخته و چه کار کرده است. کاری می‌کنیم که طرف فرار کند او که برای ورزش سرمایه‌گذاری می‌کند چرا باید در یک بخش دیگر صحبت کند انگار که آنجا قاضی نشسته و دادگاه شده است. متأسفانه آبرو و حیثیت‌ها مهم نیست و نمی‌گویند که قویدل خانواده دارد و درست و غلط آمده در این فوتبال هزینه کرده است فقط بلدیم آبروریزی کنیم و قداست‌ها را بشکنیم.