سهراب بختیاری زاده در مورد اینکه نام او جزو ۱۴ بازیکنی است که از استقلال خوزستان کنار گذاشته شده اند، گفت: این خبرها برای من طبیعی شده است. یادم می آید سال های پیش که کاپیتان فولاد خوزستان بودم در موردم این شایعه را درست کردند که سهراب قرار است در تمرینات فولاد تست بدهد و بعد قرارداد امضا کند. این شایعات همیشه وجود دارد و فهرست خرید و فروش مرا ناراحت نمی کند. این اتفاقات معمولاً جزو نمک فوتبال هستند و باید با آنها کنار بیاییم.
وی ادامه داد: من نمی خواهم از چیزی فرار کنم یا از موضع دیگری حرف بزنم ولی باید بگویم که قراردادی با استقلال خوزستان ندارم و در این شرایط لیست مازاد در مورد من معنی ندارد. من یک سال در خدمت استقلال خوزستان بودم و الان که با شما صحبت می کنم بازیکن این تیم محسوب نمی شوم. این حق طبیعی باشگاه و سرمربی تیم است که در مور نفرات فصل بعد تصمیم بگیرند.

بختیاری زاده در پاسخ به این پرسش که «آیا باشگاه به تو اعلام کرده که دیگر تمایلی به تمدید قراردادت ندارد؟»، افزود: باشگاه استقلال خوزستان تا این لحظه در مورد فصل بعد با من صحبتی نداشته است ولی هیچ کدورتی با عبدالله ویسی و مسئولان باشگاه ندارم. قبلاً هم گفتم که دوست دارم امسال با پیراهن استقلال خوزستان از فوتبال خداحافظی کنم ولی این حق طبیعی سرمربی تیم است که شاگردانش را انتخاب کند.