ملت ایران: پیکارهای مرحله مقدماتی راه یابی به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در سراسر جهان برگزار خواهد شد و در منطقه اروپا یکی از حساس ترین جدال ها اختصاص به بازی تیم ملی فوتبال فرانسه و اسپانیا دارد.

خروس های آبی که چهارشنبه گذشته با برتری ۳ بر یک مقابل گرجستان موفق شدند با ۱۰ امتیاز در صدر گروه I قرار بگیرند امیدوارند با برتری در این دیدار خانگی فاصله خود با سایر رقیبان به خصوص اسپانیا قهرمان جهان را افزایش دهد.

از طرفی اسپانیا که هفته گذشته در یک بازی پرانتقاد مقابل تیم نه چندان مطرح و قدرتمند فنلاند به تساوی یک بر یک خانگی رسید می خواهد باردیگر به صدر گروه باز گردد تا همچنان خود را به عنوان اولین تیمی که بیشترین شانس صعود از این گروه را دارد معرفی کند.

بدون شک جدال این دو غول فوتبال اروپا در شهر پاریس و ورزشگاه استادوفرانس جذاب و دیدنی خواهد بود.

قضاوت این دیدار را ویکتور کاسای داور مجارستانی برعهده خواهد داشت.

دیدار رفت دو تیم در اسپانیا و ورزشگاه ویسنته کالدرون با تساوی یک بر یک در شرایطی به پایان رسید که ماتادورها ابتدا توسط سرخیو راموس از حریف آبی پوش خود پیش بودند؛ اما در دقیقه ۴ + ۹۰ ژیرو بازی را به تساوی کشاند تا پیروزی ارزشمندی نصیب فرانسوی ها شود.

فرانسه در ۳ دیدار اخیر خود موفق شده ایتالیا را با نتیجه ۲ بر یک مغلوب کند؛ اما مقابل آلمان ۲ بر یک شکست خورده و در آخرین بازی هم گرجستان را مغلوب کرده است.

در نقطه مقابل اسپانیا در دیدار با پاناما و اروگوئه به برتری رسیده است.

دیدار این دو غول فوتبال اروپا ۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه به وقت ایران برگزار خواهد شد.

*برنامه سایر بازی ها به شرح زیر است:

ارمنستان - چک

آذربایجان - پرتغال

استونی - آندورا

ترکیه - مجارستان

اوکراین - مولداوی

دانمارک - بلغارستان

صربستان - اسکاتلند

هلند - رومانی

آلمان - قزاقستان

ایرلند - اتریش

لهستان - سان مارینو

بلژیک - مقدونیه

ولز - کرواسی

ایرلند شمالی - رژیم اشغالگر قدس

مالت - ایتالیا

مونته نگرو - انگلیس