ملت ایران: نخستین رویارویی تیم های ایران و کویت در روز ۱۱ دی ۱۳۵۰ و در مرحله انتخابی المپیک ۱۹۷۲ مونیخ بود که با دو گل علی پروین و علی جباری بازی با پیروزی تیم کشورمان به پایان رسید.

به گزارش ملت ایران به نقل از ایرنا، از آن زمان تا کنون، دو تیم ۳۵ بار با هم روبرو شده اند که ۱۷ پیروزی سهم ایران و ۸ پیروزی از آن کویت شده و ۱۰ مسابقه هم با تساوی به پایان رسیده است.

آخرین باری که ملی پوشان ایران مقابل کویت به میدان رفتند نیز مربوط به دیدار نهایی بازی های غرب آسیا بود که در آن مسابقه کویتی ها با کسب پیروزی دو بر یک مقام قهرمانی را از آن خود کردند.

هیچکدام از ۳۵ مسابقه قبلی تیم های ایران و کویت در مرحله انتخابی جام ملت های آسیا نبوده است و مسابقه فردا نخستین تجربه رویارویی دو تیم در این مسابقات خواهد بود.

تیم ملی فوتبال کشورمان در حالی پای به این مسابقه می گذارد که هم اکنون با سه امتیاز از تنها پیروزی اش مقابل لبنان در صدر جدول رده بندی گروه C قرار دارد و کویت هم با همین امتیاز و با تفاضل گل کمتر در رده دوم ایستاده است.

ملی پوشان ایران از ۲۸ اسفند اردوی آماده سازی خود را برای حضور در این مسابقه در شهر دوبی برپا کردند و دیروز(یکشنبه) راهی کویت شدند.

مسابقه تیم های ایران و کویت ساعت ۲۱:۰۵ سه شنبه ششم فروردین برگزار می شود.