سرمربی تیم ملی در مصاحبه ای به مناسبت سال نو، مجموعه ای از نصایح خود را به مردم ایران تقدیم کرد!
به گزارش ملت ایران به نقل از گل، مجموعه جملات کی روش مباحثی از جمله رانندگی و زندگی جمعی را در بر می گیرد. از دستشان ندهید:

*فوتبال این فرصت را به من داد که با جوامع مختلف بشری مانند سیاه پوستان، سفید پوستان، مسلمانها، مسیحیان و بسیاری دیگر از ملیتهای مختلف زندگی کنم و من متوجه شدم که در همه این قومیتها و ملیتها، جدا از فرهنگ ها و آداب و رسوم آنها، یک چیز مشترک وجود دارد و آن این است که آنها قدرت خندیدن و گریه کردن را دارند.

*وقتی عید ایرانی را با عید میلادی مقایسه کردم، دریافتم که نمی توان آنها را با هم مقایسه کرد و تنها این مراسم را می توان با عید سال نو چینی ها مقایسه کرد و این نشان دهنده قدمت، تاریخ و عمق زیبایی این فرهنگ بسیار غنی ایرانی ها است. چیز جالب تر برای من این است که پیش از حضورم در ایران، سالی یکبار سال نو را جشن می گرفتم و در حال حاضر۲بار این کار را انجام می دهم و از همه جالب‌تر اینکه در این تحویل سال ها در یک سال، سن من تغییری نمی کند.

*پیغام من به مردم خوب ایران این است که مهم موقع رسیدن نیست بلکه مهم رسیدن به مقصد است و اینکه خانواده شما از رسیدنتان به مقصد خوشحال باشند.

*مهم ترین چیز برای هر فرد اصل زندگی است و زندگی سالم و درست داشتن بالاترین هدف هر انسانی است.

دو فاکتور آرامش خاطر و سلامتی، مهم ترین فاکتورها در زندگی افراد است*.

جهان در حال گذر از یک مرحله سخت است و کل جهان روزهای سختی را پیش روی خود دارد*.

*واقعیت این است که در دوران نه چندان دور، بیشترین مشکلات جامعه بشری، محدود به بیماریهای همه گیر و سختی مانند ایدز، سرطان، مالاریا و … بود ولی امروزه بزرگترین مشکلی که جامعه بشری با آن مواجه است، ناهماهنگی ها و خودخواهی های برخی از افراد است که صدمه زیادی را به جوامع بشری خواهد زد.

*مهمترین راه برای رسیدن به سعادت، تکامل وجودی و تغییر در سبک زندگی افراد، بردبار بودن و تحمل داشتن و صبور بودن در مسیر زندگی است و اینکه بتوانیم پذیرای تمام افراد باشیم و در مقابل ظلم و ناعدالتی ها بایستیم و عدالت را برقرار کنیم.

*من دردی بزرگ را سالیان سال درون قلبم دارم و این ناراحتی همیشه با من بوده است، چرا که من سالها پیش برادر کوچک ترم را در یک سانحه رانندگی از دست دادم و سالیان سال اندوهگین آن هستم و تاکید می کنم که در هنگام رانندگی در همه حال و به خصوص در زمان سال نو با آرامش کامل، صبر و احتیاط رانندگی کنید.

*ایرانی ها پیش از شروع سال، کل خانه هایشان را تمیز کرده و آن را نظافت می کنند و البته معتقدم که آقایان استحقاق این را دارند که حداقل سالی یکبار تنبیه شوند و این رسم خانه تکانی جای بسیار خوبی برای این تنبیه است، البته تا جایی که این تنبیه، به تنبیه فیزیکی تبدیل نشود(با خنده).