ملت ایران: یحیی گل محمدی از مربیگری پرسپولیس استعفا داد!
سرمربی پرسپولیس دقایقی پیش در مصاحبه با برنامه نود اعلام کرد که به دلیل ناراحتی مهدی مهدوی کیا از خداحافظی و البته اثبات رفاقت با مهدوی کیا از سمت خود در پرسپولیس کناره می گیرد. گل محمدی در گفت و گو با عادل فردوسی پور با اشاره به اشک های مهدوی کیا در برنامه نود گفت برایم رفاقت از هر چیز مهم تر است.
وی افزود: می خواهم نشان دهم سرمربیگری پرسپولیس برایم مهم نیست و من رفاقت را با هیچ جیز عوض نمی کنم.
این اتفاق در شرایطی رخ داد که مهدوی کیا دقایقی پیش در برنامه نود، در لابه لای حرف هایش درباره خداحافظی احساساتی شده و گریسته بود. یحیی که تلفنی روی خط برنامه آمده بود، در این رابطه گفت: من برای اینکه مسبب خداحافظی مهدوی کیا نباشم، این تصمیم را گرفته ام و روی این تصمیم خودم هم هستم و از آقای رویانیان می خواهم یک مربی دیگر را برای پرسپولیس انتخاب کنند.
گل محمدی که به عنوان سرمربی پرسپولیس باید ظرفیت روحی بزرگتری داشته باشد، در توضیح این تصمیم گفت: من الان در کرمانشاه هستم و ما به اتفاق خانواده همسرم برنامه نود را تماشا می کردیم. وقتی مهدی شروع به گریه کرد، دیدم همه من را نگاه می کنند. من واقعا در این لحظه از خودم بدم آمد و حقیقتش نمی خواهم در فوتبالی باشم که نتیجه رنجیدن یک دوست قدیمی است. و نمی خواهم مردم این مسئله را از چشم من ببینند چون من اگر می دانستم اینطور می شود هرگز این پیشنهاد را به مهدی نمی دادم. من مهدی را از برادرم بیشتر دوست دارم و برایم سخت بود که او پشت دروازه ها گرم کند وبخواهد ۱۰ - ۲۰ دقیقه در زمین باشد.
جالب اینکه در تمام این لحظات عادل فردوسی پور در مخالفت نسبت به تصمیم انی و احساسی یحیی او را تشویق به ماندن می کرد و به نظر گل محمدی هم به مرور در موضع منطقی تر قرار گرفت و در پایان حرف هایش هم دیگر از جدایی حرف نزد.
گل محمدی که در پاسخ به فردوسی پور چندباری از احساسی بودن تصمیمش گفت، در صورت عملیاتی کردن این تصمیم به بحران های پرسپولیس خواهد افزود. تصمیمی که البته در کارنامه این مربی به ثبت خواهد رسید. مربی ای که شاید قبل از شروع این حرفه نمی دانست در کارش تصمیماتی هست که به هرحال باعثدلخوری عده ای خواهد شد.