به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: فرداشب در ورزشگاهآلیانسآره نا غوغایی برپا است. پس از آنکه چهارشنبه شب هفته گذشته این دو تیم قدرتمند آلمانی و اسپانیایی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به میدان رفتند و ماتادورها یک بر صفر برنده شدند، فردا(سه شنبه) دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی برای هریک معنا و مفهوم خاصی دارد.

باواریاییها که هفت هفته مانده به پایان بوندس لیگا قهرمان زودهنگام رقابت ها شدند در شرایطی بساط پذیرایی از کهکشانی ها را آماده می کنند که در دور رفت در ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو با نتیجه یک بر صفر تن به شکست دادند، نتیجه ای که برای آنها خطرناک تلقی می شود، چرا که به ثمر رسیدن یک گل از سویرئال مادرید، باواریایی ها را به زدن حداقل سه گل برای صعود ملزم می کند.

شاگردان پپگواردیولااگرچه از دغدغه جنگیدن برای کسب عنوان قهرمانی در بوندس لیگا فارغ هستند اما با این حال در آخرین بازی خود در لیگ دسته اول آلمان، وردربرمن را در خانه اش با نتیجه ۵ بر ۲ شکست دادند تا خط و نشان ترسناکی برای میهمان اسپانیایی خود بکشند. در سمت مقابل رئال مادرید هم این هفته اوساسونا را با چهار گل در هم کوبید تا با روحیه ای مضاعف بار سفر به آلمان را ببندد. به لطف این پیروزی شاگردان کارلو آنچلوتی امید خود را برای خارج کردن صدر جدول رده بندی اسپانیا از چنگ اتلتیکومادرید زنده نگه داشتند. در این بازی کریستیانو رونالدو دو گل به ثمر رساند تا نشان دهد که بر خلاف بازی رفت دو تیم در سانتیاگوبرنابئو کاملاً روی فرم است.

رئال مادرید اگرچه بازی رفت را با تک گل کریم بنزما به سود خود به پایان رساند اما آمار آن بازی مسلماً نمی توانست برای بازیکنان و اعضای کادر فنی کهکشانی ها درخشان تلقی شود. صرفنظر از درصد مالکیت به مراتب کمتر رئال مادرید نسبت به بایرن مونیخ، در بازی رفت رونالدو و آنخل دی ماریا موقعیت های بسیار خوبی را از دست دادند که تکرار آن در بازی برگشت ممکن است برای تیم شان گران تمام شود.

انتظار می رود که برای بازی فرداشب گرثبیل، بال ولزی رئال مادرید آماده حضور در میدان باشد. او که در چند روز اخیر با بیماری آنفولانزا دست و پنجه نرم می کرد، اکنون آماده است و می تواند از ابتدا و به جای ایسکو به میدان برود.

در سمت مقابل هم انتظار می رود که پپ گواردیولا تغییراتی نسبت به بازی رفت در تیمش اعمال کند. احتمالاً او از ماریو گوتسه به عنوان یک هافبک هجومی استفاده خواهد کرد و خاوی مارتینس و توماس مولر را هم در ترکیب قرار می دهد.

در نبرد فردا شب بایرن مونیخ و رئال مادرید آمار حکم به پیروزی باواریایی ها می دهند، چرا که در ۱۰ مصافی که این دو تیم در آلمان با یکدیگر داشته اند باواریایی ها ۹ بار پیروز شده اند و در یک بازی دیگر هم مساوی کرده اند. تنها باری که رئال مادرید در آلمان از شکست برابر بایرن مونیخ گریخت، مرحله یک چهارم نهایی سال ۲۰۰۴ بود که گل روبرتو کارلوس، مدافع چپ برزیلی پیشین کهکشانی ها گل نخست بازی را که روی ماکای هلندی برای بایرن به ثمر رساند، خنثی کرد.

ترکیب احتمالی:

بایرن مونیخ:نویر، لام، دانته، بواتنگ، آلابا، شواین اشتایگر، مارتینس، گوتسه، ریبری، روبن و ماندزوکیچ

رئال مادرید:کاسیاس، کارواخال، راموس، په په، کوئنترائو، آلونسو، مودریچ، دی ماریا، رونالدو، بیل و بنزما