به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: لیورپول در دیداری حساس درلیگ برتر انگلیسبا دو گل برابرچلسیشکست خورد تا شانس قهرمانی این تیم در لیگ برتر کاهش یابد.

برندانراجرز، سرمربی لیورپول پس از شکست تیمش برابر چلسی تاکتیک های ژوزهمورینیورا به باد انتقاد گرفت و گفت: به چلسی تبریک می گویم. آنها خیلی راحت پیروز شدند و ما نتوانستیم راه دروازه آنها را پیدا کنیم. چیزی که مشخص است این که آنها بازی بسیار دفاعی را به نمایش گذاشتند و تمام بازیکنان شان در کنار دروازه شان قرار داشتند. به نظرم ژوزه مورینیو دو اتوبوس در کنار دروازه چلسی پارک کرده بود. آنها شش بازیکن را روی خط حتی دروازه قرار داده بودند و سه ها فبک را نیز یک قدم جلوتر از آنها قرار داده بودند. آنها ۹۰ دقیقه کامل به همین شکل بازی کردند و فوتبالی کاملا دفاعی به نمایش گذاشتند و هیچ نمایش هجومی را از خود نشان ندادند.

راجرز در ادامه گفت: در این جور بازی ها باید شما خیلی زود گل نخست را به ثمر برسانید تا حریف از لاک دفاعی خارج شود. ما نتوانستیم این کار را انجام دهیم و این باعثشد اعتماد به نفس بازیکنان چلسی اعتماد دقیقه به دقیقه افزایش یابد و در نهایت به پیروزی برسد. مشخص است که آنها تنها برای تساوی به این ورزشگاه آمده بودند، اما در نهایت توانستند در این دیدار به پیروزی برسند. بازیکنان در این دیدار تمام تلاش خودشان را انجام دادند و هیچ گله و شکایتی از آنها ندارم. تنها ناراحتی من بدشانسی است که گرفتار آن شدیم و نتوانستیم چلسی را شکست دهیم.

سرمربی لیورپول که سابقه حضور در تیم جوانان چلسی را در کارنامه خود دارد، درباره ژوزه مورینیو گفت: این تاکتیک نیست که مورینیو از آن استفاده می کند. من اسم شیوه بازی تیم مورینیو را تاکتیک نمی گذارم، او فقط از بازیکنانش می خواهد که عقب بنشینند و به زیر توپ بزنند. این کار خیلی ساده ای در فوتبال است. نمی دانم چلسی چرا این طور بازی می کند. آنها بازیکنان خوب و با کیفیتی در تیم شان دارند، اما فوتبالی کاملا دفاعی به نمایش می گذارند. شیوه بازی آنها به گونه ای است که تنها به دنبال ضد حمله یا استفاده از اشتباه تیم حریف است.

سرمربی لیورپول در ادامه گفت: نمی تواند از جرارد انتقاد کنم. این جور اتفاقات ممکن است در هر دیداری رخ دهد. مهم این است که هنوز ۲ امتیاز از آنها بالاتر هستیم و اگر بازی هایمان را با برتری به پایان برسانیم، می توانیم به قهرمانی در این فصل دست یابیم. فراموش نکنیم که هدف ما در ابتدای فصل کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا بود اما اکنون خیلی خوشحال هستم که در صدر جدول قرار داریم و برای قهرمانی تلاش می کنیم.