به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: به دنبال پیروزی ۵ بر۲ بایرن مونیخ برابر وردربرمن،پپ گواردیولادر کنفرانس خبری حاضر شد و اعتراف کرد که چقدر از مرگتیتو ویلانووا، دستیار پیشین خود در تیم فوتبال بارسلونا ضربه خورده است. ویلانووا که چهار فصل در کنار گواردیولا بارسلونا را هدایت کرد، روز جمعه بر اثر بیماری سرطان در سن ۴۵ سالگی درگذشت اما گواردیولا آنقدر شوکه شده بود که تا کنفرانس خبری بعد از بازی هیچ اظهارنظری در این خصوص نکرد.

گواردیولای ۴۳ ساله اما پس از سی‌ودومین بازی تیمش در بوندس‌لیگا گفت: برایم من خیلی سخت بود که بازی تیمم را دنبال کنم. تیتو برای من چیزی فراتر از یک دوست بود. غم از دست دادن تیتو تا پایان زندگی‌ام مرا رها نخواهد کرد. ما جوان بودیم و می‌خواستیم دنیا را شکست دهیم و این کار را انجام دادیم.

گواردیولا در مورد عملکرد تیمش در بازی برابر وردربرمن حاضر نشد حرف چندانی بزند، هرچند معتقد بود این پیروزی قاطعانه روحیه مردان او را برای ماموریت بعدی‌شان در اروپا تقویت می‌کند.

وی تصریح کرد: ما بردیم و این برای فینالی که برابر رئال مادرید داریم خوب بود اما آن بازی یک بازی کاملاً متفاوت خواهد بود. با این حال من به تیمم اعتماد دارم. امیدوارم این بایرن مونیخ باشد که سه‌شنبه شب جواز صعود به مرحله بعد را کسب می‌کند. می‌خواهیم این کار را در کنار هواداران خود انجام دهیم.

بایرن مونیخ سه‌شنبه هفته جاری در شرایطی از رئال مادرید در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا پذیرایی می‌کند که بازی رفت دو تیم در ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو با پیروزی یک بر صفر کهکشانی‌ها خاتمه پیدا کرد.