ملت ایران: حسین شمس درباره ماندن خسوس کاندلاس به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال، بیان کرد: مبارک باشد! خسوس گزینه واقعا خوبی است. او مبلغ قراردادش را از ۱۴ به دو هزار یورو کاهش داد و همه جور حرف شنوی هم دارد.

وی در ادامه درباره قولی که افتخاری به او داده بود تا در صورت مصاحبه نکردن علیه کمیته فوتسال جایگزین خسوس شود، مطرح کرد: افتخاری چند ماه پیش جلسه ای را در دفتر کیومرثهاشمی، درباره فوتسال دانش آموزی برگزار کرد که من هم به عنوان رییس فوتسال دانش آموزی حضور داشتم. افتخاری در این جلسه به صورت مستقیم قولی به من نداد و تنها به هاشمی گفت که مشکل شمس در مصاحبه های تندش است. اما او جرات ندارد به من بگوید بعد از ۵۲ سال چطور حرف بزنم. به هر حال افتخاری از بستگان نزدیک سعیدلو است و بنده هرگز توقع ندارم نسبت فامیلی اش را خراب کند و سراغ من آید. بهتر است این دو به نسبت فامیلی خود بپردازند و من آن را فقط به خدا واگذار می کنم!

سرمربی سابق تیم ملی همچنین، افزود: من فریب افتخاری را خوردم. چندین بار دعوتش را پذیرفتم و کلاس های رایگان فوتسال برایش برگزار و از او حمایت کردم. او با چهره اش ما را فریب داد، اما افتخاری وابسته به جامعه فوتبال نیست. در حالی که فکر می کردم می تواند خدمت کند. او هم راه گذشتگان را می رود.

شمس همچنین با اشاره به این که تیم ملی تا دو سال آینده برنامه خاصی ندارد، افزود: تیم ملی در خرداد ۹۲ مسابقات داخل سالن کره جنوبی را پیش رو دارد و در کل بازی های تیم ملی تا شروع جام ملت های آسیایی ۲۰۱۴ تفریحی است. مهم این است که خسوس خودش را در بازی های رسمی نشان دهد. او که تا آخر عمر نمی تواند به روسیه برود و کسی نبیند تیمش چطوری بازی می کند، مطمئنا دست او رو خواهد شد، اما آرزویم این است که خسوس موفق باشد و در تیم ملی بماند. بنده هم به دلیل گرفتاری نمی توانستم به تیم ملی برگردم.

شمس همچنین با اعلام خبر انتخابش به عنوان رییس کمیته فنی مسابقات داخل سالن کره جنوبی به ایسنا، گفت: چهارم فروردین برای تدریس در کلاس سطح یک آسیا به ویتنام می روم و هشتم اردیبهشت هم کلاس پیشرفته فیفا را در قرقیزستان برگزار می کنم. همچنین در سازمان بهزیستی مشغول هستم و قرار است با پرسپولیس بهزیستی در لیگ برتر فوتسال شرکت کنیم.

تیم فوتسال پرسپولیس که به دلیل تبانی از سوی رویانیان منحل شده بود طبق قانون به لیگ دسته یک سقوط کرده و از سال آینده باید در این لیگ بازی کند، اما شمس به عنوان مدیرعامل پرسپولیس بهزیستی که از طریق رویانیان به این سازمان واگذار شده، معتقد است تیمش باید در لیگ برتر حضور داشته باشد. او در این باره تاکید کرد: ما با تیم پر قدرتی به لیگ برتر می آییم و اجازه نمی دهیم ما را به دسته یک بفرستند. پرسپولیس را به ناحق از لیگ برتر بیرون کرده اند، اما ما به دنبال گرفتن حق مان هستیم. حال لیگ با هر تعداد تیمی که می خواهد برگزار شود. ما فقط در لیگ برتر بازی می کنیم!

باشگاه دبیری تبریز اعلام کرده که فصل آینده تیم با قدرتی را با حضور شمس و شمسایی راهی مسابقات خواهد کرد، اما شمس با تکذیب حضورش در دبیری، تصریح کرد: من در پرسپولیس بهزیستی به عنوان مدیرعامل فعالیت خواهم کرد و نمی توانم در دبیری باشم. ما از ۲۱ فروردین تمرین های تیم را شروع می کنیم. وحید شمسایی هم با توجه به تجربه اش می تواند به تنهایی دبیری را بچرخاند.

شمس در پایان درباره تشکیل سازمان تیم های ملی در فدراسیون فوتبال به ریاست عزیزی خادم نیز، توضیح داد: مطمئنا تشکیل چنین سازمانی به نفع فوتسال کشور خواهد بود. بودجه تیم ملی فوتسال از کمیته فوتسال جدا می شود و مثل فوتبال حمایت خواهد شد. چنین سازمانی زمان ریاست صفایی فراهانی هم وجود داشت و اکنون جای خوشحالی دارد که تیم ملی بالاخره صاحب پیدا کرد تا از تنگ نظری های کمیته فوتسال رهایی پیدا کند.