ملت ایران: یعقوب کریمی در مورد شرایط نفت تهران گفت: خدا را شکر توانستیم مقابل فجر سپاسی پیروز شویم و اکنون شرایط خوبی داریم. کاملا آماده دیدار مقابل استقلال هستیم.
وی در مورد اینکه آیا نفت تهران می تواند امسال سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند، عنوان کرد: به این مسئله امید زیادی داریم و تمام تلاشمان را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا انجام می دهیم.

کریمی در مورد دیدار مقابل استقلال در هفته سی ام لیگ برتر، اظهار داشت: بازی مقابل استقلال برایمان سرنوشت ساز است و اگر بتوانیم در این دیدار به پیروزی برسیم، تا حدود زیادی در راه کسب سهمیه قدم برداشتیم با توجه به اینکه تیم های صدر جدول با یکدیگر بازی دارند و پرسپولیس نیز در چند دیدار به مصاف آنها می رود امید زیادی به کسب سهمیه داریم.

هافبک نفت تهران در مورد اینکه در بازی رفت با وجود برتری که داشتند نتوانستند به پیروزی برسند و اینکه بعد از آن شکست دچار افت شدند، گفت: در بازی رفت تیم ما عملکرد خوبی داشت اما استقلال از موقعیت هایش بهتر استفاده کرد و توانست به پیروزی برسد. محرومیت هایی که پس از آن بازی بوجود آمد باعثشد کمی دچار افت شویم. من ۳ جلسه و دو بازیکن دیگرمان هم یکی دو جلسه محروم شدند. امیدوارم دیگر آن اتفاقات تکرار نشود.

کریمی در مورد اینکه تیم هایی مثل نفت تهران و راه آهن هیچ وقت نمی توانند از میزبانی مقابل پرسپولیس و استقلال استفاده کنند و با برگزاری بازی در ورزشگاه آزادی به نوعی مورد ظلم قرار می گیرند، عنوان کرد: به هرحال باید بسوزیم و بسازیم. در این مورد مدیران تیم صحبت می کنند و حرفی برای گفتن ندارم.

وی در مورد اینکه آیا فکر می کند در لیست تیم ملی برای دیدار مقابل کویت قرار می گیرد، تصریح کرد: فکر می کنم در این لیست حضور داشته باشم اما همه چیز بسته به نظر آقای کی روش است و به عنوان بازیکن همیشه تمام تلاشم را انجام می دهم.