ملت ایران: یوونتوس در آغاز هفته بیست ونهم سری A با دو گل بولونیا را شکست داد و یک گام دیگر به کسب دومین عنوان قهرمانی پیاپی خود نزدیک شد.

کونته، سرمربی موفق یوونتوس در نشست خبری بعد از بازی تیمش برابر بولونیا گفت که هیچ کس نمی تواند مانع قهرمانی یوونتوس در این فصل شود. او پس از پیروزی برابر بولونیا شادی وصف ناپذیری از خود نشان و برابر دوربین های تلویزیونی حرکات عجیب و غریبی را انجام داد. همین مساله باعثشد که سرمربی بولونیا از او انتقاد و او را بی ادب خطاب کند.

کونته در واکنش به استیوانو پیولی، سرمربی بولونیا گفت: چه اشکالی دارد با هواداران یوونتوس جشن بگیرم؟ تیم من به پیروزی رسید و بار دیگر اسکودتو را فتح خواهد کرد و کسی نمی تواند مانع قهرمانی یوونتوس شود. به من می گویند، شادی کردنم بی احترامی است. کجای این اشکال دارد؟ بوسه هایم در برابر دوربین ها تنها برای دخترم بود. مطمئنا چنین کاری خجالت آور نیست. خجالت آور سنگ هایی بود که هواداران بولونیا به اتوبوس ما زدند. در این بازی بارها مورد الفاظ زشت و دشنام های حریف قرار گرفتیم. این خجالت آور است نه خوشحالی من.

یوونتوس در حالی بولونیا را شکست داد که این تیم در سه بازی اخیر خود برابر تیم های اینتر، کالیاری و بولونیا به پیروزی رسیده بود.

کونته افزود: تعجب می کنم که چرا چنین سخنانی را به زبان می آورند. طبیعی است که باید بعد از پیروزی خوشحال شد. آیا هواداران یوونتوس از پیروزی ناراحت می شوند؟ برای شما متاسفم. به هیچ کسی بی احترامی نکرده ام. فقط پس از پیروزی شاگردانم به ابراز احساسات پرداختم و این گناه نیست.

کونته در ادامه سخنان خود گفت: یوونتوس شایسته صدرنشینی است. می خواهیم در کنار تمرکز بر رقابت های سری A به لیگ قهرمانان اروپا هم فکر کنیم. یووه اکنون در اوج است و در اوج پرواز می کند. با پیروزی برابر بولونیا گام دیگری به قهرمانی نزدیک شدیم. باید این راه را با تلاش و جدیت بیشتری ادامه دهیم. هنوز ۹ هفته باقی مانده است و باید با اقتدار ادامه دهیم.

کونته در دو سالی که هدایت یوونتوس را بر عهده داشته عملکرد بسیار خوبی داشته و این تیم را کاملا متحول کرده است. عملکرد خوب این مربی در بیانکونری باعثشده تا شایعه های درباره علاقه باشگاه های مطرح اروپایی از جمله چلسی، پاری سن ژرمن و رئال مادرید به بستن قرارداد با او مطرح شود.

کونته درباره احتمال جدایی از یوونتوس گفت: امکان هر اتفاقی وجود دارد. الان روزهای خوبی را با یوونتوس پشت سر می گذارم اما چه بسا در آینده به لیگ دیگری بروم. صحبت کردن در این باره سخت است.

در جدول رده بندی سری A یوونتوس با ۶۵ امتیاز صدرنشین است. تیم های ناپولی و میلان با یک بازی کمتر به ترتیب با ۵۳ و ۵۱ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار دارند.