ملت ایران: لیونل مسی پس از افتی چند هفته ای توانست در بازی برابر میلان به کمک بارسلونا بیایید تا آبی - اناری ها بتوانند با برتری برابر میلان به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا صعود کنند. لیونل مسی افت بارسلونا را به دلیل نبود تیتو ویلانووا می داند که برای درمان در نیویورک به سر می برد. مسی گفت: " غیبت ویلانووا در بارسلونا محسوس بوده است. به جوردی رورا احترام می گذاریم، زیرا در حال حاضر مربی ماست و به ما کمک می کند، اما مربی ما ویلانووا است. "

مسی در گفت وگو با تلویزیون آرژانتین درباره شرایط متزلزل بارسلونا در هفته های گذشته گفت: " گوآردیولا به ما گفته بود که پیروزی در همه بازی ها سخت است و مردم را خسته می کند. آنها دوست دارند، تیم شکست هم بخورد. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است مردم دوست نداشته باشند، بارسلونا همیشه پیروز باشد. می دانم که بسیاری منتظرند تا بارسلونا شکست بخورد ولی من به این موضوع فکر نمی کنم و برای آنها اهمیتی قائل نیستم. "

مسی درباره شرایط تیم ملی آرژانتین و انتظار های بالا از او گفت: " در تیم ملی آرژانتین تنها نیستم. خبرنگاران انتظار دارند در تمام بازی ها تیمم را به پیروزی برسانم، در حالی که این شرایط در هیچ تیمی وجود ندارد. می دانم که در شرایط خوبی قرار ندارم، اما دوست ندارم کسی از من انتقاد کند. دوست دارم همیشه در بارسلونا و تیم ملی آرژانتین عملکرد خوبی داشته باشم. "

لیونل مسی درباره قهرمانی با آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۴ گفت: " شرایط خوبی داریم. از زمانی که " سابیا " به عنوان سرمربی تیم انتخاب شده است، توانسته تیم را جمع وجور کند. ما برای قهرمانی در جام جهانی به میدان می رویم. "

مسی درباره شیوه بازی تیم ملی آرژانتین گفت: " تیم ملی آرژانتین بیشتر شبیه رئال مادرید بازی می کند. ما مهاجمان سریعی داریم و در سرعت و دقت، بسیار قوی هستیم. "

مسی در پایان گفت: " من منتقد شماره یک خودم هستم. بازی هایی داشته ام که در آنها بد بازی کرده و خودم را مورد انتقاد قرار داده ام. پدرم همیشه عادت دارد، از بازی من انتقاد کند؛ حتی زمانی که چهار گل در یک بازی به ثمر می رسانم. "

مسی هفته آینده در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ به همراه آرژانتین برابر ونزوئلا و بولیوی قرار خواهد گرفت.