ملت ایران: امیر عابدینی در گفت وگوی تلفنی با شبکه باران در خصوص صحبت های قویدل عنوان کرد: صحبت های آقای قویدل را شنیدم متاسفانه مطالبی را مطرح کردند که مجبور شدم پاسخ او را بدهم. زمانی که قویدل قصد داشت باشگاه را بخرد همه شرایط بهینه بود. ما دو بازی را گذرانده بودیم و آنچه اهمیت داشت این بود که شخصی بیاید و اسپانسر و مالک باشگاه شود. طبیعی بود که با شرایط سال گذشته که به وجود آمده بود باید استقبال صورت می گرفت.

وی ادامه داد: این استقبال بر اساس شرایطی که قوه قضائیه در نظر گرفته بود، شکل می گرفت. به استناد قرارداد آقای قویدل باید چک هایی را پرداخت می کرد. چک اول او به مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان در وجه قوه قضائیه پاس شد و چک دوم او برگشت خورد و تبدیل به سه چک شد. چک اول این موضوع هم برگشت خورد. همین امر باعثشد قوه قضائیه بخواهد جلسه ای با او برگزار کند و متمم قراردادی با او به امضا برساند.

مدیرعامل باشگاه داماش خاطرنشان کرد: ۲ بهمن متمم قراردادی منعقد شد که در آن بندی به عنوان ماده پنجم دارد که همه چیز را روشن می کند. نقل و انتقال مالکیت امتیاز تیم منوط به پرداخت تمام سند معاملاتی است. تمام چک ها از جمله مبلغ ۱۰ میلیارد بدهی به قوه قضائیه که از طرف عابدینی چک صادر شده است، در این مقوله وجود دارد. این یعنی اینکه سند زمانی معتبر است که تمام چک های قویدل پرداخت شود. اما تمام این موارد صورت نگرفته است.

وی افزود: در ماده سوم با توجه به اینکه در زمان انعقاد قرارداد اصلی قیمت گذاری بر اساس کارشناسان دادگستری انجام شده لذا بار دیگر تاکید می شود تمام بدهی ها و توافقات مالی بر عهده خریدار است. این نیز به عنوان بخشی از سند معامله محاسبه شده است. آقای قویدل موظف و مکلف درباره پیگیری این موضوع است و موظف است تا پایان خرداد ۹۲ تسویه حساب کامل شرکت فرهنگی ورزشی داماش ایرانیان را کسب کند.

عابدینی درباره اینکه قویدل نمی تواند مدیرعامل منصوب کند، تاکید کرد: قانون تجارت و قانون فیفا با صراحت می گوید اگر شرکتی ثبت شد اعضای مجمع و هیئت مدیره شرکت شکل گرفتند مدیرعامل به وسیله این ارکان منصوب و عزل می شود. سؤال من از آقای قویدل این است که من منصوب کدام هیئت مدیره هستم؟

قویدل در واکنش به این صحبت عابدینی گفت: او در قراردادی که پیمان مدیریت است با بنده قرارداد بسته است. من فکر می کردم شرکت ثبت شده است و برای شرکت تجاری داماش صدرا حساب باز کردم و بعد به من اعلام کردند که شرکتی ثبت نشده است. پس از آن نامه ای به سازمان ثبت زدیم و آقای امیر عابدینی را با عنوان نماینده شرکت در اخذ پروانه معرفی کردیم. حالا سؤال من این است که آقای عابدینی به صورت شخصی پرونده گرفته است؟

عابدینی درباره دفاعیه قویدل تاکید کرد: من مجبورم بندها را جداگانه یادآوری کنم. همین طور که آقای قویدل هم دوست دارند برای تنویر اذهان عمومی تمام مسائل روشن شود. بر اساس اینکه هیئت مدیره هنوز به ثبت نرسیده است و دلایل آن هم خود دوستان می دانند که چیست، پروانه باشگاه را به سازمان تربیت بدنی یا اداره کل تربیت بدنی به شخص می دهد که او باید شرایطی داشته باشد. عدم سوء پیشینه و عدم موارد دیگر و ده ها مطلب دیگر در این زمینه وجود دارد. قانون با صراحت می گوید باید در هیئت فوتبال استان تهران نقل و انتقال صورت بگیرد و در فدراسیون فوتبال منعکس شود. شرکت های غیرتجاری قابل قبول فیفا نیست و اجازه نمی دهد در لیگ برتر تیم داشته باشد.

وی ادامه داد: کل مبلغ مصوب بودجه ما ۹.۵ میلیارد تومان بود و در نیم فصل ۲ و نیم میلیارد به این مبلغ اضافه شد. بنده می توانم ردیف بگویم که چه اسامی آمدند تا به این مبلغ برسیم. هم اکنون ما از این مبلغ ۳۱ - ۳۲ درصد دریافت کرده ایم. رقم وارداتی به حساب باشگاه دقیقا ۲ میلیارد و ۷۳۱ میلیون تومان است. از درآمد فدراسیون ۴۲ میلیون و ۱۰۰ میلیون اخیرا واریز شده و ۹۹۴ میلیون تومان از طلب های باشگاه در زمان باشگاه وصول شد که جمع این ۳ میلیارد و ۷۶۰ میلیون است. ما ۸۴ درصد از زمان مسابقات را سپری کردیم و در این مدت نمی توان با ۳۱ درصد بودجه سپری کرد. آقای قویدل اعلام کرد که در بهمن ماه یک و نیم میلیارد پرداخت می کنم تا معوقه ها پرداخت شود در آن روز گفتم که اگر این اتفاق رخ ندهد چه می شود اما آقای قویدل گفت که این اتفاق رخ خواهد داد.

مدیرعامل باشگاه داماش تصریح کرد: آقای قویدل برخی مطالب را عنوان می کند که بسیار جالب است. چه کسی جلوی مرا در باشگاه گرفت. اتفاقا من با خانواده ام به آنجا رفتم. همه آنها پشت در بودند و عده ای ارباب رجوع هم وجود داشت. من و عده ای از دوستان تلاش کردیم تا مردم متفرق شوند اما نوع برخورد مسئولان به گونه ای دیگر است. دستگاه های نظارتی به این رسیده اند که برخی نظارت ها را انجام دهند و در حیطه وظایف من نیست. آقای قویدل بیایید و برویم پیش مقامات قضایی و بگوییم کدام یک از این بندها را قبول ندارید و مالکیت شما زیر سؤال رفته است. آقای قویدل پرداخت هایش را شروع کند و من هم استعفا می دهم و می روم. اینکه با این شرایط بخواهم ادامه دهم امکان ندارد.

قویدل درباره صحبت های عابدینی گفت: شرکت صدرا ربطی به باشگاه داماش ندارد. این مسائل مواردی است که ظرف ۲۴ روز گذشته مطرح می شود. محاکم قضایی می تواند به این موضوع رسیدگی کند و هر چه رای باشد من می پذیرم.