به گزارش ملت ایران به نقل از گل: این طور به نظر می رسد که سران باشگاه سانتوس احتمال جدایی نیمار از تیمشان قبل از اتمام سال ۲۰۱۴ را پذیرفته اند. چند روز پیشنیماردر صحبت هایی اعلام کرد که هرزمان که صلاح بداند فوتبال برزیل را ترک خواهد کرد و گویا سران سانتوس هم این را پذیرفته اند.

سران این باشگاه برزیلی می دانند که در صورت اتمام قرارداد نیمار با سانتوس، او می تواند به عنوان بازیکن آزاد به هرتیمی که دوست دارد برود و بدین ترتیب حتی یک یورو هم عاید آنها نخواهد شد و حالا هم که پیشنهاد تمدید قرارداد نیمار روی میز قرار گرفته، کسی درمورد آن صحبتی نمی کند و به صورت رسمی واکنشی نشان نمی دهد؛ البته پدر نیمار چند روز پیش از آغاز مذاکرات صحبت کرده بود ولی همه شواهد و قراین از جدایی قریب الوقوع نیمار از سانتوس حکایت دارد و سران این باشگاه هم حالا به فکر آن هستند تا اقلا این ستاره را به صورت رایگان به تیم دیگری نسپارند وتنها راهکار پیش روی آنها، فروش نیمار درتابستان پیش روست. سلسو لئیته، مشاور باشگاه سانتوس در این باره گفت: «اگر نیمار با پایان قراردادش از تیم ما برود، ما دست خالی می مانیم. تصور کنیم که نیماراز درهای ورزشگاه ویلا بلمیرو بیرون برود و سانتوس بدون یک یورو پول بماند. درصورتی که نیمار قراردادش را تمدید نکند، این اتفاق ممکن است رخ دهد. من به عنوان مشاور باشگاه امیدوارم که سران باشگاه با پدر نیمار تماس بگیرند وبرای تمدید قرارداد نیمار تلاش کنند. او ممکن است در جولای از تیم جدا شود. سانتوس در این صورت می تواند پول زیادی دریافت کند. این نظر من است و می توانم تضمین کنم که اکثریت مدیران باشگاه هم همین طور فکر می کنند.»

حضور نیمار در فوتبال اروپا دیریازود دارد ولی سوخت وسوز ندارد وازهمین رو مشاوران مالی سانتوس به دنبال فرمول اقتصادی مناسبی هستند تا این جدایی کمتر دردناک باشد و راه حل را ارائه پیشنهاد برای تمدید قرارداد نیماردیده اند. اودیلیو رودریگس نایب رئیس باشگاه سانتوس در صحبت هایی دراین باره گفته: «یکی از مشاوران باشگاه سخن را در دست گرفتن و این بحثرا مطرح کرد که با اتمام قرارداد نیمار و جدایی او، دست سانتوس در حنا می ماند ولی قول داد که برای تمدید قرارداد نیمار می جنگد.»

این درحالی است که تیم های بارسلونا، رئال مادرید و چلسی هم برای جذب او دندان تیز کرده اند.

از سوی دیگر یک نقل و انتقال دیگر، این بار از اسپانیا به برزیل در حال انجام است. این طور به نظر می رسد که باشگاه سائوپائولوی برزیل برای جذب والدس ابراز تمایل کرده وعکس یادگاری والدس با سنی، رئیس باشگاه سائوپائولو هم حکایت از این دارد که این اتفاق چندان عجیب و غیرممکن هم نخواهد بود.