به گزارش ملت ایران به نقل از گل، لیونل مسی، ستاره آرژآنتینی باشگاه بارسلونا در صحبت هایی در مورد اوضاع تیم باشگاهی اش به صحبت پرداخته.

مسی در گفتگوی مفصلی با شبکه تی. وای سی سپورتس شرکت کرده که متن این صحبت ها را در دو قسمت برای شما آماده کرده ایم. در اینجا می توانید بخش دوم این گفتگو را مطالعه کنید:

مسی درادامه به این نکته اشاره کرد که سبک بازی تیم ملی آرژانتین مشابه با رئال مادرید است و گفت: «در تیم ملی آرژانتین حس می کنم که بازی ای مشابه با رئال را به اجرا می گذاریم. منتظر زمان ایده آل می ایستیم، ضد حمله را شکل می دهیم و کار را تمام میکنیم. ما بازیکنان مناسبی برای انجام این کار را داریم؛ هرچند که دربرخی از بازیها هم به نحودیگری کار می کنیم. من براین باورم که از دو سلاح خوب برای استفاده بهره مندیم. دربارسلونا تیم هایی که دفاع را می بندند، کار را برای ما سخت می کنند ومارا از جریان بازی خارج می کنند؛ چلسی، اینتر مورینیو، میلان و رئال مادرید این گونه مقابل ما برنامه ریزی می کنند. گاهی وقتها از اینکه نمی توانیم به نحو دیگری بازی کنیم، چوبش را می خوریم.»

ستاره آرژآنتینی در مورد بزرگان دنیای فوتبال هم صحبت کرد: «پله و مارادونا از هر نظر خوب بودند و هرکاری را به بهترین نحو ممکن انجام می دادند؛ زیاد بازیهای پله، دی استفانو و کرویف را ندیده ام ولی تمام بازیهای دیگو را دیده ام. حتی بازی کردن او به صورت زنده را در زمین نیولز اولد بویز دیده ام؛ آن موقع شش ساله بودم. وقتی او سرمربی تیم ملی بود هم از نزدیک دیدم که او چقدر قوی است. من اخیرا و بعد از باخت در لالیگا مقابل رئال مادرید، مارادونا را دیدم. من به خاطر باخت در آن بازی، حالم خوب نبود ولی از دیدن او واقعا خوشحال شدم.»

او درمورد انتقادات وارده از سوی هواداران آرژآنتینی گفت: «به نظرم حرف هایی که درمورد اینکه من سرود ملی آرژانتین را نخوانده ام به گوش می رسید، احمقانه آمد. من در آن زمان دلایل خاصی داشتم که سرود ملی را نخواندم، به خاطر نگرانی و جو پرهیجانی که در جریان بود. من آنقدر روزهای سخت و بد و زشتی را در تیم ملی پشت سرگذاشتم که هر حرفی شنیدم، حتی از افرادی که الان از من خوب می گویند. من آن موقع می دانستم که تیم ملی عملکرد خوبی ندارد ولی من تنها بازیکن تیم نبودم. تیم خوب بازی نمی کرد و مردم فکر می کردند که من قرار است تنهایی تیم را به پیروزی برسانم. آنها چیزهایی می گفتند که هیچ ربطی به خوب یا بد بازی کردن من نداشت؛ صبحت هایی فراتر از دنیای فوتبال. من بارها در سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ گریه کردم؛ وقتی که به هدف هایمان نرسیدیم.»

او در ادامه صحبت هایش از یک باری که از دست گواردیولا عصبانی شده بود صحبت کرد و گفت: «اصلا دوست ندارم که از زمین خارج شوم. دوست دارم که تا پایان در زمین باشم. یک بار در بازی با والنسیا ۰-۴ از حریف جلو بودیم و گواردیولا من را تعویض کرد و من به خاطر این تعویض به شدت عصبانی شدم. به نظرم احمقانه بود.» و البته از یک راز نیز پرده برداشت: «من خیلی وقت ها به صورت آنلاین پلی استیشن بازی می کنم؛ با مردمی از سرتاسر دنیا که نمی دانند که این طرف بازی من هستم. گاهی وقتهادر بازیهای پلی استیشن آنلاین آنها از دست من عصبانی می شوند؛ چون من برای آنکه زمان تلف شود، در زمین خودم به پاسکاری می پردازم.»

مسی در بخش دیگری از صحبت هایش از ورزشکاران محبوبش نام برد و گفت: «قطعا از سایر ورزشکاران هم خوشم می آید؛ از کوبی برایانت، فدرر، نادال، جوکوویچ، دل پوترو، همه اینها در رشته های ورزشی خودشان غولهای بزرگی هستند. از دنبال کردن مسابقات بسکتال لذت می برم و از بازی کوبی برایانت خوشم می آید و به نظرم او یک پدیده است. تنیس را هم دوست دارم؛ فدرر، نادال، جوکوویچ و دل پوترو، پدیده های دنیای تنیس هستند ودر دنیای فوتبال، دوستی فراوانی با سرخیو آگوئرو دارم»

بخش پایانی صحبت های مسی پاسخ به سوالی درمورد گذشته بود؛ اولین روزهایش در تیم اصلی بارسلونا: «سیلوینیو و دکو همیشه در کنار من بودند. خاطرات زیادی با گابی میلیتو دارم؛ او هم خیلی با من حرف می زد. همیشه از او و رونالدینیو متشکرم. او و موتا هم خیلی کنار من بودند. رونالدینیو الگوی من در رختکن آن زمان بارسا بود؛ او بهترین بازیکن دنیا بود و با من طوری رفتار می کردم که حس خوبی داشته باشم. او اصلا مرا نصیحت نمی کرد و با هم حرف می زدیم.»