به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:بارسلوناکه پس از سه شکست پیاپی روزهای تلخی را پشت سر گذاشت با یک پیروزی کمی از فشار خارج شد. آبی اناری ها در هفته سی و چهارم رقابت هایلیگابا نتیجه دو بر یک آتلتیک بیلبائو را از پیش رو برداشتند تا موقتا به جایگاه دوم جایگاه جدول رده بندی صعود کنند. در حالی که این دیدار با نتیجه تساوی یک بر یک دنبال می شدلیونل مسیبا ضربه ای آزاد دروازه حریف را باز کرد تا سه امتیا ز این دیدار به اندوخته آبی اناری ها اضافه شود. حال باید دید با بازگشت مسی به روزهای اوج آیا بارسلونا نیز به روزهای طلایی و حتی کسب جام باز خواهد گشت؟!
خراردو مارتینو، سرمربی آرژانتینی بارسلونا پس از بازی سخنان خود را با ستایش از لیونل مسی آغاز کرد.

تاتا گفت: من برای مسی بسیار خوشحال هستم، چرا که او گل پیروزی ما را به ثمر رساند و جواب انتقادهای زیادی را داد. او با سخن گفتن به انتقادات رسانه ها نمی پردازد که حرف خود را در زمین میدان می زند. خو شبختا نه او در دیدار برابر آتلتیک بیلبائو عملکرد خوبی داشت و یک گل زیبا را هم به ثمر رساند. این نشان می دهد که لئو نمایش خوبی داشته است.

تاتا افزود: فرصت های زیادی را بر روی دروازه حریف خلق کردیم اما نتوانستیم از آنها به خوبی بهره ببریم. بازیکنان بارسلونا شجاعت خود را در این دیدار نشان دادند و لحظه ای دست از تلاش برنداشتند.

نکته جالب دیدار بارسلونا برابر آتلتیک بیلبائو صدای سوت تماشاگران پس از حضور فابرگاس در میدان بود. مارتینو دراین باره گفت: تمام آن چه می توانم درباره فابرگاس بگویم این است که او واقعا بازیکن شجاعی است. او نمی تواند آن چه را در درونش وجود دارد، پنهان کند و اصلا از اشتباه کردن در زمین نمی ترسد. فابرگاس فقط می خواهد بازی کند.

رسانه های اسپانیایی در روزهای اخیر از اختلاف الکسیس سانچس، مهاجم شیلیایی بارسلونا با تاتا مارتینو، سرمربی آرژانتینی این تیم نوشتند. سرمربی آرژانتینی آبی اناری ها در این باره گفت: سانچس در تمرین دیروز با نشاط و در حال خندیدن بود. او به من گفت که به زمین افتاده است و احساس درد می کند. چیزی درباره سخنان او نفهمیدم.

سرمربی آبی اناری ها در پایان سخنان خود گفت: وقتی یک تیم فرصت های زیادی را روی دروازه حریف خلق می کند این نشان می دهد که پیروزی آنها تصادفی نبوده است. اگر مثل دیدار امروز برابر حریفان ظاهر شویم نسبت پیروزی ما بسیار بیشتر از نسبت شکست می شود. ما باید در دیدارهای آینده هم با همین قدرت ظاهر شویم.

بارسلونا با پیروزی که برابر آتلتیک بیلبائو به دست آورد ۸۱ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر نسبت به رئال مادرید در جایگاه دوم قرار گرفت.

در جدول رده بندی آتلتیکو مادرید با ۸۵ امتیاز صدرنشین است. رئال مادرید هم با ۷۹ امتیاز و با یک بازی کمتر در جایگاه سوم قرار دارد.