به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:آرسنالدر هفته سی وپنجم رقابت هایلیگ برتر انگلیسنمایش خوبی داشت و با سه گل هال سیتی را در هم کوبید تا با ۷۰ امتیاز هم چنان در همان رده چهارم جدول رده بندی باقی و به کسب سهمیهلیگ قهرمانان اروپابرای فصل بعد امیدوار بماند.

آرسن ونگر، سرمربی فرانسوی توپچی ها پیروزی برابر هال سیتی را مهم دانست. او می گوید آرسنال می تواند جایگاه چهارم جدول رده بندی را برای خود تثبیت کند.

ونگر پس از بازی گفت: تنها برای پیروزی و زدن گل به میدان آمده بودیم. می خواستیم روند پیروزی های خود را حفظ کنیم. آرسنال در این دیدار در حالی به پیروزی رسید که بازی خوبی را هم به نمایش گذاشت. خوشحالم که در این دیدار توانستیم با نتیجه ای خوب پیروز شویم. آرسنال شایسته پیروزی در این دیدار بود و این نکته بسیار مهمی است.

او افزود: در چند بازی با بدشانسی مواجه شدیم اما امروز بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم و سه امتیا ز حساس را به دست آوردیم. اگر چه آرسنال چند بازیکن خود را در اختیار نداشت اما خو شبختا نه پیروز از میدان خارج شد. می خواهم از بازیکنان به خاطر نمایش خوبی که در این دیدار داشتند تشکر کنم. من از این پیروزی بسیار خوشحالم.

ونگر درباره این سوال که آیا آسیب دیدگی ها باعثعملکرد نه چندان خوب آرسنال در این فصل بوده است؟ این گونه پاسخ داد: باید تاکید کنم که آسیب دیدگی ها سهم بسزایی در نتایج بد ما در برهه ای از فصل داشته است. ما همزمان ویلشر، رمزی، والکات و مسوت اوزیل را به علت آسیب دیدگی در اختیار نداشتیم. آسیب دیدگی ها می تواند هر تیمی را بر هم بریزد. همه ما دیدیم که منچسترسیتی چهارشنبه برابر ساندرلند با تساوی دو بر دو متوقف شد. همه می گفتند سیتی در این دیدار نتیجه نگرفت، چرا که یحیی توره را در اختیار نداشت، حال در نظر بگیرید که ما در یک بازی چند بازیکن اصلی خود را در اختیار نداشته باشیم. دیگر شما چه انتظاری دارید؟ منچسترسیتی در نبود یک بازیکن تاثیرگذار خود این طور به مشکل خورد. حال ما اگر چند بازیکن خود را در اختیار نداشته باشیم چگونه باید جبران کنیم؟

آرسن ونگر در ادامه سخنان خود به ستایش ازجک ویلشر، ها فبک تیمش پرداخت و گفت که این بازیکن جوانپدیده جام جهانیخواهد شد: " به ویلشر گفتم که در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تیم ملی انگلیس را همراهی خواهد کرد. بر این باورم که روی هاجسون او را به تیم ملی دعوت می کند. در این هیچ شکی ندارم. امیدوارم که ویلشر به عملکرد خوب خود ادامه دهد و دچار نوسان نشود. همه ما دیدیم که ویلشر آسیب دیدگی سخت خود را با موفقیت پشت سر گذاشت و الان دارد به روزهای خوب خود برمی گردد. او باید به رقابت خود ادامه دهد و روز به روز پیشرفت کند. ویلشر می تواند یک پدیده در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باشد."

سرمربی آرسنال در پایان سخنان خود گفت: آرسنال الان در جایگاه چهارم جدول رده بندی قرار دارد. ما می توانیم تا پایان فصل این جایگاه را حفظ کنیم. نمی خواهیم در فصل بعد در لیگ قهرمانان اروپا حضور نداشته باشیم. بر این باورم که آرسنال می تواند سهمیه لیگ قهرمانان اروپا برای فصل بعد را به دست بیاورد.