به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: با آنکه ۱۰ روزی از پایان بازی‌هایلیگ برترمی‌گذرد اما وضعیتپرسپولیسهمچنان پیچیده و بازیکنان این تیم به شدت بلاتکلیف هستند.

هر چند سرپرست پرسپولیس اعلام کرده علی دایی در این تیم ماندگار است و تنها نگرانی باشگاه بابت انتخاب هیات‌مدیره و مدیرعامل تیم است اما تا زمانی که جانشین علی پروین معرفی نشود نمی‌توان در خصوص مربیگری دایی با قاطعیت صحبت کرد. با این حال دایی بیکار ننشسته و به محض پایان بازی‌ها پیگیر فعالیتش در فصل آینده شده.

با آنکه در مراسم شام هدایتی اکثر بازیکنان با یکدیگر خداحافظی کرده و از هم حلالیت خواستند اما آنها همچنان منتظرند با تماس مسئولین برای تمدید قراردادها اقدام کنند.

علی داییهم به خاطر اینکه پرسپولیس بعد از چند سال آسیایی شده نمی‌خواهد این تیم در آستانه رقابت‌های جام‌ قهرمانان و لیگ فصل جدید ضعیف شود.

بنابراین او طی دو، سه روز اخیر با بعضی شاگردانش تماس گرفته و از آنها خواسته به هیچ عنوان با تیم‌های دیگر وارد مذاکره نشوند این تماس تلفنی نشان می‌دهد که دایی روی کدام بازیکنان نظر داشته و کدام یک در لیست سرمربی سرخ‌ها نیستند.

* سیدجلال و بنگر مردان مورد علاقه دایی

در بین بازیکنان خط دفاع سیدجلال حسینی و محسن بنگر دو بازیکن مورد علاقه علی دایی هستند. این دو نفر در ۹۰ درصد بازی‌های پرسپولیس به عنوان مهره‌های ثابت به میدان رفتند و توانستند اعتماد سرمربی تیمشان را جلب کنند.

جالب اینکه سیدجلال و بنگر با آسیایی شدن پرسپولیس از علاقه‌شان به تمدید قراردادشان خبر دادند و گفتند منتظر تماس سرمربی تیم‌شان هستند.

علی دایی در صحبتی خصوصی با این مدافعین از آنها خواست تا زمانی‌که تکلیف مدیریت پرسپولیس مشخص نشده با هیچ لیگی مذاکره نکنند چرا که در صورت ماندنش او علاقمند است با این دو بازیکن کارش را دنبال کند.

به همین دلیل سیدجلال حسینی مذاکره با قطری‌ها را متوقف کرد و محسن بنگر هم به خاطر حرف علی دایی منتظر است تا شرایط مدیریت تیم مشخص شود.

* هافبک‌های جوان هم منتظرند

فصل گذشته پیام صادقیان، امید عالیشاه و محسن مسلمان توانستند با ارائه بازی‌‌های خوب از سوی علی دایی نمره قبولی بگیرند. هر چند همه چیز در خصوص مسلمان بستگی به نظر مسئولین ذوب‌آهن دارد اما امید عالیشاه و صادقیان به خاطر قراردادشان با پرسپولیس مشکلی برای ادامه کار ندارند.

علی دایی به این سه بازیکن هم پیغام داده منتظر مشخص شدن تکلیف تیم بمانند تا بدانند باید چکار کنند.

از سوی دیگر حمیدرضا علی‌عسگری و مهرداد کفشگری که بعضی‌ها به این دو نفر پسران دایی لقب دادند نیز مدنظر سرمربی تیمشان هستند و به نظر می‌رسد این دو نفر نیز در پرسپولیس ماندنی باشند.

* ماهینی و پولادی به اضافه یک چپ‌پا

در فصل گذشته مهرداد پولادی در اکثر بازی‌های پرسپولیس به دلیل مصدومیت غایب بود و نتوانست برای این تیم چندان بازی کند اما علی دایی مانند کارلوس کی‌روش اعتقاد خاصی به این چپ‌پای با تجربه دارد.

دایی به پولادی و ماهینی نیز آماده باش داده و از آنها خواسته صبر کنند. البته ماهینی بارها اعلام کرده گزینه نخستین پرسپولیس است اما دایی به خاطر مشکلاتی که بر سر مسائل مالی برای پولادی به وجود آمده می‌ترسد که این بازیکن با تجربه را از دست بدهد.

دایی در صحبت با پولادی از او خواسته عجله نکند چرا که قطعا با معرفی مدیریت، شرایط او نیز درست خواهد شد.

همچنین با توجه به جدایی میثم حسینی به خاطر برخی مشکلات شخصی دایی قصد دارد یک چپ ‌پای با تجربه دیگر را نیز به پرسپولیس اضافه کند تا تیمش در این پست مشکلی نداشته باشد.

* خلعتبری و عباس‌زاده هم می‌مانند؟!

وضعیت در خط حمله پرسپولیس بسیار جالب است. دو بازیکن با تجربه این پست یعنی سیدمهدی سیدصالحی و فرزاد حاتمی که به امید ملی‌پوش شدن راهی این تیم شدند بعد از گلزنی‌های عباس‌زاده به نیمکت‌نشینان محض تبدیل شدند. بنابراین آنها چند روز مانده به پایان بازی‌های لیگ اعلام کردند با پایان لیگ از پرسپولیس جدا خواهند شد.

دایی در صورتی که بخواهد به کارش ادامه بدهد شدیدا خواهان جذب محمدرضا خلعتبری و محمد عباس‌زاده است. سرمربی سرخ‌ها به خوبی می‌داند که این دو مهره جزو پرمشتری‌ترین بازیکنان تیمش هستند. بنابراین او طی تماس تلفنی از خلعتبری و عباس‌زاده خواسته با جایی حرف نزنند تا با مشخص شدن شرایط برای تهدید اقدام کنند.

* شرایط مبهم حقیقی و دهنوی

به دلیل برخی مسائل دهنوی انگیزه چندانی برای تمدید ندارد. شاید تا شروع بازی‌های لیگ دهنوی برای تمدید آماده شود.

همچنین رضا حقیقی هم به دلیل پیشنهادات خوب از لیگ کشورهای اروپایی و کشور قطر شرایط تمدید قرارداد با سرخپوشان را ندارد به همین دلیل دایی قصد ندارد جلوی پیشرفت این بازیکن را بگیرد و حقیقی هم در جمع دوستانه گفت بعد از بازی‌های جام‌جهانی در خصوص تیم‌ فصل آینده‌اش حرف می‌زند.