به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: به دنبال برگزاری نشست های متعدد مسئولان فدراسیون فوتبال باوزیر ورزشو جوانان برای حمایت ازتیم ملیدرجام جهانی۲۰۱۴ برزیل، روز قبل از اعزام تیم ملی به اردوی آفریقای جنوبی دو و نیم میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال پرداخت شده است.
پیش از این نیز وزارت ورزش و جوانان دو میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال داده بود که قرار بود از طریق سازمان لیگ به باشگاه پرسپولیس تخصیص یابد که با توجه به حواشی زیادی که به وجود آمد به گفته علی کفاشیان برای تیم ملی فوتبال خرج شده و دیگر به قرمزپوشان پایتخت اختصاص نخواهد یافت.

محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان در دیدار با کارلوس کی روش، کفاشیان و نبی قول مساعد داده بود که برای آماده سازی تیم ملی و حضور در سه اردوی تدارکاتی پیش از رقابت های جام جهانی منابع لازم را در اختیار فدراسیون فوتبال قرار دهد که با این واریزی ها، تاکنون در مجموع چهار و نیم میلیارد تومان برای جام جهانی اختصاص یافته است.

با توجه به امضای قرارداد با اسپانسر تیم ملی و با در نظر گرفتن مبلغ ۱۵ میلیارد تومان برای حمایت از ملی پوشان از سوی این شرکت، به نظر می رسد وزارت ورزش و جوانان تا رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تخصیص های دیگری هم به فدراسیون فوتبال داشته باشد.

به گزارش ایسنا، علی کفاشیان در گفت و گوهایی اعلام کرده بود که برای حضور تیم ملی در رقابت های جام جهانی فدراسیون نیاز به ۲۴ میلیارد تومان دارد که با کسر مبلغ ۱۵ میلیارد تومان اسپانسر تیم ملی، فدراسیون نیاز به ۹ میلیارد تومان دیگر دارد که از این مبلغ هم تاکنون چهار و نیم میلیارد توسط وزارت ورزش و جوانان پرداخت شده و به نظر می رسد که به گفته مسئولان فدراسیون فوتبال تنها چهار و نیم میلیارد تومان دیگر لازم است.